Mida huvitavat kavatsete koolivaheajal teha?

Arlis Kurg, Voore Põhikooli õpilane Vasseverest:

“Nagu kool lõppes, läksin tööle. Juba kolmas suvi koorin puidufirmas puid, mis lähevad palkmajade ehitamiseks. See on päris jõukohane töö ja konti ei murra. Töö ajal saab ka päikest võtta. Ega ma iga päev ja terve vaheaja ka tööl ole. Saab puhata ja sõpradega koos olla. Külas on normaalselt palju lapsi ja saab korvpalli mängida. Mul kodus endal palliplats, siia tulemegi kokku. Sportimine meeldibki mulle kõige rohkem. Ujumas käin tavaliselt jões, kuid koos perega ? mul on kaks venda ja kaks õde ? saame ka Peipsi järves supelda. Suvel korraldatakse ka igasuguseid laagreid: ühest laagrist Rannal juba võtsin osa, juuni lõpus tuleb noorkotkaste oma, sinna tahan ka minna.”

Kristjan Vahtla, ühisgümnaasiumi abiturient Jõgevalt:

“Kooliaja ja lõpueksamite pinge võtsin maha Metallica kontserdil. Seal sai end tühjaks rokkida ja kõikvõimalike välismaalaste higi enda peale. Suvel saan ka natuke palgatööd teha ja vabal ajal maakodu ehitada. Seda ei võta ma aga tööna, vaid lõbuna ja oma oskuste täiendamisena. Suvel peab ülikooli sisse astuma, Tartusse elamispinna otsima ja kõik sellega seotud jamad läbi tegema. Nii et sellesuvine koolivaheaeg on eelmistest igatpidi teistmoodi ja sügisel algab kooliaeg uuesti. Vahe vaid selles, et teises koolis ja teises linnas. Tegutsen ka Jõgeva Linnateatris ja kavas on tuua augustis välja uus näidend. Juulis algavad proovid, eks seegi võtab aega.”

Arnold Loss, VI klassi poiss Aidust:

“Kaks nädalat käisin Lahaveres põldudelt kive korjamas. Seda sai ka mõnel nädalavahetusel juba kooliajal tehtud. Koos sõpradega käisime ja päris lõbus oli. Tolmune see töö küll oli, aga saime päris korraliku raha. Päris kahju, et see töö on nüüd läbi. Kodu juures Aidus on meil laste töö- ja puhkelaager. Käin seal, muidu oleks päris igav. Tööd seal palju ei ole, aga saab palli mängida ja väga hea söök on kah. Tulemas on pühapäevakooli suvelaager, sinna tahan ka minna. Eelmine aasta oli laager talvel, oli samuti huvitav. Kindlasti lähen sellel suvel Tallinna tädi juurde. Suures linnas on huvitav: saab lõbustuspargis käia ja meres ujuda. Pirital on ikka palju soojem vesi kui siin Aidu järves.”

Liina Sobak, XI klassi õpilane Õunalt:

“Oleme koos sõpradega pidanud plaani teha üks pikem tiir Saaremaale, põigata Hiiumaale ja kui saab, siis mõnel väiksemal saarelgi ära käia. Mõneks ajaks lähen ka vanaema juurde Pärnusse. See on suurem linn ja saab teha väikesi ?oppamisi. Algul oli mul plaan minna tööle Tallinna, kuid sinna ei saanud ja nüüd otsin mingit tööd Jõgeval. Raske on leida sellist tööd, mille eest saaks korralikku palka. Maasikaid korjama minna ma ei taha ja Soome poole mind ei tõmba. Arvan, et mõneks ajaks leian ma kohe kindlasti mingit lihtsamat tööd, kas värvimist või koristamist. Kodus logelemise, teleka või arvuti peale ei taha küll seda ilusat suve raisata.”

Annika Kuldmaa, gümnaasiumi lõpuklassi õpilane Aidust:

“Suvevaheajal olen lastelaagris kasvataja ja kuuks ajaks saan ka lasteaias asendusõpetajana tööd. Siis kavatsen puhata ja enda jaoks natuke rohkem aega leida. Puhkus on see, kui saan rahulikult siinsamas Aidu järve rannas olla ja head raamatut lugeda. “Naistekate” lugemise peale ma oma aega küll ei raiska, mulle meeldib ikka tõsisem kirjandus, näiteks Dostojevski looming. Väikese retke mööda Eestimaad tahaks ka teha, on ju siin nii palju kohti, kus pole veel käinud. Tänavu oli mul töö leidmine veidi lihtsam, sest sain 18 täis ja rohkem uksi oli mulle lahti. Muidu on kooliõpilastel tööle saamine üsna raske ja ega alaealisi tahetagi nii väga tööle võtta.”

Maria Orb, Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilane:

“Viljandi rahvamuusika päevadele ja Folgile minek on ees, nii et kümne päeva plaan on täpselt teada. Suvel tegelen ka näitlemisega ? olen seotud Jõgeva Linnateatri paari etendusega. Augustis tuleb rahvatantsulaager, kus puhkame ja õpime 2007. aasta tantsupeo tantse. Võib-olla käin ka mõnel vabaõhuüritusel ja kontserdil, mis suvel mööda Eestit ringi sõidavad, kuid Õllesummerile ma küll ei lähe. Kindlasti tahan palju päevitada ja ujuda. Pedja ja Kuremaa on lähedal, kuid Peipsi ääres Kauksis on parem. Kui vanaema juurde Võrtsjärve äärde lähen, saab ka seal ujuda. Ja umbrohtu kitkuda, sest vanaemal on maad ja rohimist palju.”

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus