Mida arvate peaministri tagasiastumisest ja sündmustest Toompeal? Milline uus koalitsioon võimule tuleb?

Andres:
„Peaministri tagasiastumine oli väga hea uudis. Olin senise koalitsiooni laiali minemise poolt, kuna mulle see valitsus ei meeldinud. Räägitakse, et uueks peaministriks võib saada Mailis Reps, kuid isiklikult arvan, et Kaja Kallas on kõige parem valik. Kõige rohkem olin EKRE valitsuses olemise vastu.”

Ave:
„Praegu veel uut valitsust ju pole. Lootsin väga, et sama koalitsioon jätkab. Valitsusel tööd teha ei lastud ja sellest on kahju. Samal ajal näeme, et lõpetanud valitsus tegi rahvale väga palju head – kasvõi näiteks kogumispensioni teise samba vabaks laskmine, mille käigus anti raha jälle inimeste kätte tagasi.”

Külliki:
„Uudis peaministri tagasi astumisest tuli väga ootamatult. Igal valitsusel on omad head ja halvad küljed. Mul polnud selle valitsuse vastu eriti suuri pretensioone. Mõningate valitsuse otsustega olen olnud rohkem nõus, mõningate asjadega mitte nii väga. Olen ikka sellise valitsuse poolt, mis rohkem maainimesi ja maaelu toetab.”

Einar:
„Ei oska sellele küsimusele vastata – ma pole poliitikaga eriti kursis. Mind poliitika ei huvita. Ei olegi poliitika ja valitsuse kohta midagi öelda.”

Erika:
„Arvan, et see asi oli nii puntrasse jooksnud, et kõik see pidigi ükskord niimoodi lõppema. Valitsus keskendus täiesti valedele asjadele, nagu näiteks seesama abielureferendum. Ühiskond ootab aga kindlat juhist ja suunamist just ülemaailmses tervishoiu- ja majanduskriisis, mis meid tabanud on. Juhiti rahva tähelepanu kõrvale olulistelt asjadelt. Kui see oligi tase, milleks ERKE poliitikud võimelised on, siis olgu juba opositsioonis.”
Küsitles ja pildistas:
Taavi Kelder

blog comments powered by Disqus