Metsatarekeses põetakse motopalavikku

Siimusti lastekodus Metsatareke põetakse praegu arvatavasti kollektiivset tsiklivaimustust: nädal tagasi käis seal jälle külas Soome kristlastest motomatkajaid ühendava klubi Gospel Riders esindus. Tuleval aastal kavatsevad lastekodu kasvatajad ja kasvandikud ise oma Soome sõpradele külla minna.

Kristlastest motomatkajad käisid seekord Eestis kolmekümnekesi. Tsikleid, millel sõideti, oli 25. Eestisse tuldi terveks nädalavahetuseks. Ööbiti Voore külalistemajas, laupäevane päev veedeti aga Metsatarekese lastega.

Kui mullusel külaskäigul kinkisid motomatkajad lastekodule üheksa kasutatud jalgratast, siis tänavune kingitus oli pisut teist laadi: Gospel Riders korraldas lastekodulastele ja kasvatajatele väljasõidu Rakvere linnusesse. Osa motomatkajaid sõitis sinna tsiklitel, osa Metsatarekese rahva seltsis bussiga. Linnuses tehti giidi saatel kahes grupis ekskursioon ja saadi osa mitmesugustest atraktsioonidest. Ka lõunat söödi linnuses.

Kui õhtul Siimustisse tagasi jõuti, oli sinna Tallinnast saabunud ka Gospel Ridersi ammune hea tuttav, ansambel Robirohi, mis esitab nii kantri- kui gospelmuusikat. Robirohu kaunis kontsert oli samuti Gospel Ridersi kingitus Metsatarekese lastele. Kui lastekodu DVD-mängija korda saab, võivad lapsed Robirohu esinemist veelgi nautida, sest ansambel kinkis lastekodule oma kontserdi salvestusega DVD.

Enne, kui Robirohu esinemisjärg kätte jõudis, võis lastekodu ümbruses aga kuulda tõelist mootorikontserti, sest Gospel Ridersi liikmed sõidutasid pooleteise tunni jooksul tsiklitel kõiki lapsi, kes seda soovisid. Ja soovijaid oli palju.

 “Käis isegi väike omavaheline võistlemine, kui mitu ringi keegi juba sõita on saanud,” ütles motomatkajate klubi Jõgeva MC kauaaegne eestvedaja Igor Ellisson, kes Metsatarekese ja Gospel Ridersi rahva möödunud aastal omavahel tuttavaks tegi.

Plaanis vastukülaskäik

Ka motomatkajate ja Metsatarekese rahva ühise bussisõidu aeg kasutati maksimaalselt ära — edasiste plaanide tegemiseks. Et motomatkajad ja lapsed on nüüd juba päris headeks tuttavateks saanud, arvati, et tuleval aastal võiksid lapsed motorahvale Soome külla minna. Täpsemalt Järvenpääle, kus elab Gospel Ridersi president Seppo Käpynen koos oma abikaasa Tarja-Liisaga. Üldse on Gospel Ridersil osakonnad 16 piirkonnas ja liikmeid on klubis 600 ringis.

“Jõgevamaa ja Järvenpää on ju sõpruspiirkonnad. Miks ei võiks siis Jõgevamaal asuva lastekodu lapsed Järvenpääle külla tulla? Iseasi, kas see külaskäik sõpruspiirkondade koostöö raamidesse mahutada õnnestub. Selles osas tuleb veel linnajuhtidega läbi rääkida,” ütles Tarja-Liisa Käpynen.

 Metsatarekese juhataja Marika Tekkeli sõnul oleks Soome-sõit Metsatarekese lastele kindlasti suur elamus.

 “Paljud meie lapsed pole ju kunagi laevaga ega isegi rongiga sõitnud,” ütles Marika Tekkel. “Ega me oma Soome sõpradelt seda ootagi, et nad meie sõidu täies ulatuses kinni maksaksid. Püüame ikka ise ka projektiraha hankida ja tasapisi taskuraha koguda. Kui aga üle lahe sõit miskipärast ebaõnnestub, siis oleme rõõmsad ka selle üle, kui motomatkajatega jälle siin kokku saame ja mõne huvitava kodumaise paiga üle vaatame. Tänasest Rakvere-sõidust olid meie lapsed ja kasvatajad igatahes siiras vaimustuses.”

Karlsson, kes lendab

Soome motoklubi ja Jõgevamaa lastekodu sõprussuhete raames on sündimas ka üks väiksem koostööprojekt. Kui Metsatarekese lapsed Gospel Ridersi liikmetele oma tube näitasid, nägi motomees Jorma lastekodupoiss Indreku rikkalikku medalikollektsiooni, mille ta saanud heade tulemuste eest jalgpallis. Seepeale sündis Jormal mõte Indrekut tema spordiharrastuses toetada. Esimese rahalise annetuse tegi ta kohe.

“Mu enda lastest — neid on ühtekokku neli — minu kurvastuseks jalgpallureid ei saanud, sest neid huvitas enam muusika,” ütles Jorma. “Kui ma aga siin nägin poissi, kel huvi ja annet selle spordialaga tegelda, siis tekkis suur tahtmine teda toetada. Oleks ju kahju, kui tal edu jalgpallis kehvade majanduslike võimaluste tõttu tulemata jääks.”

Pärinud Jormalt tema elukutse kohta, sain jahmatava vastuse: selgus, et ta on juba 21 aastat olnud Finnairi piloot. Teisalt pole selles, et Jorma lendab, mitte midagi imelikku: tema perekonnanimi on ju Karlsson…

Vahelduseks kaasaegse tipptehnoloogiaga varustatud lennukitele sõidab Jorma maa peal puhkust veetes 1971. aastast pärineva BMW mootorrattaga, mis, nagu teisedki väärtuslikud vanasõidukid, kantud ülesoomelisse muuseumiregistrisse.

“Mulle meeldib selle ratta stiilne disain ja see, et masina küljes pole liiga palju elektroonikat,” ütles Jorma Karlsson. Meie kandist lendab ta enda sõnul alailma üle: üks kasutatavamaid lennukoridore kulgeb ju otse üle Jõgevamaa.

“Kui teaks, millal ta siit üle lendab, siis lehvitaks talle kindlasti,” ütles Metsatarekese juhataja Marika Tekkel naljatamisi. “Peale Gospel Ridersi liikmete oleme aga tänulikud ka Igor Ellissonile, kes meie suhteid vahendab. Igori käigud lastekodusse toovad majja alati elevust. Ta on meie lastele eeskujuks kasvõi juba sellegi poolest, et näitab, kuidas süvenev tervisehäda ei takista enda elu edasi elamast ega teistele kasu toomast.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus