Metsatarekesel uus juhataja

 

Jõgeva vallavalitsuse korraldatud konkursi Siimusti lastekodu Metsatareke direktori ametikohale võitis Janika Altmäe, kes seni töötas Saare vallavalitsuse lastekaitse- ja noorsootöö spetsialistina.

 

Viieteistkümneaastase staažiga lastekaitsetöötaja Janika Altmäe tundis vajadust muudatusteks töökeskkonnas ning soovis ennast teostada asutuses, mis rajatud lastele, kellel puuduvad ühel või teisel põhjusel normaalsed võimalused elada koos vanematega  omas kodus. Lastekodu juhatajaks kandideerimisel tuli tutvustada oma arenguvisiooni.

“Metsatareke hetkeseisust ja tulevikust põhjalikuma ettekujutuse saamiseks  kulub veel aega. Kõige olulisem lastekodu arengus on aga siinse teenuse hea kvaliteet nii  laste ja noorte kui ka neid meile elama suunanud omavalitsuste vaatevinklist. Varasemate ametialaste külastuste ja esimeste tööpäevade põhjal võin öelda, et Metsatarekese peremajades on väga head peresüsteemile tuginevad elamistingimused ning ümbruskond sobib väga hästi mängimiseks ja sportimiseks. Kõigele sellele on  kaasa aidanud Metsatarekese kollektiiv eesotsas eelmiste juhatajate Silvi Moonti ja Marika Tekkeliga,” ütles  Altmäe.

Tema sõnul elab praegu Metsatarekeses võimaliku 35 asemel küll ligi kümme last vähem, kuid uus juhataja usub, et hubane ja arengut soodustav keskkond ning positiivne maine julgustavad omavalitsusi tulevikus vanemliku hoolitsuseta jäänud lapsi just Siimusti lastekodusse suunama.

“Asutuse juhatamise kõrval püüan suhelda lastega, osaleda  nende tegemistes, vajadusel aidata lahendada muresid,” lubas Altmäe.        

Ta märkis, et lastekodu käekäigus on alati oluline osa olnud koostööpartneritel ja  toetajatel ning tugiperedel, kelle ringkond ka pidevalt suureneb.

“Nii seniste kui ka uute sõpradega on taas meeldiv kohtuda 2. septembril kell 17 algaval traditsioonilisel Metsatarekese sünnipäevapeol, kuhu on oodatud ka meie endised töötajad ja siin erinevatel aegadel elanud lapsed. Jälgime laste esinemist, arutame, kuidas asenduskodu teenust Metsatarekeses veelgi paremaks muuta, maitseme sünnipäevatorti,” lisas ta. 

Metsatarekese eelmine juhataja Marika Tekkel ütles, et lastekodu on laste kodu, ja inimesed, kes seal töötavad, ei ole lihtsalt teenuse osutajad.

“Mul on väga hea meel, et sain töötada sellises suurepärases kollektiivis, ja kui lastel edaspidises elus hästi läheb, rõõmustan koos nendega. Tänan kõiki neid Jõgeva vallavalitsuse töötajaid, kes lastekodule rasketel aegadel abiks olid, samuti tänan lastekodu sõpru ja toetajaid, kes on aidanud sisustada peremaju ja uut kööki, kinkinud lastele mängumaja,  aidanud rajada kasvuhoonet ning olnud lastele toeks tugiperedena.


Uuele juhile soovin eelkõige palju jõudu selles raskes ja vastutusrikkas töös ning rõõmsat meelt ja edu kõigis ettevõtmistes.”

Marika Tekkel töötab nüüd Rakke Gümnaasiumis sotsiaalpedagoogina.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus