Metsatarekese pere tähistas lastekaitsepäeva sportlike kingitustega

Siimusti lastekeskus Metsatareke tähistas lastekaitsepäeva tasakaaluliini ja rannatenniseväljaku avamisega.

Metsatarekese suure sõbra, Kent Männiku, eestvedamisel ning Evald-Hannes Kree toetusel sai uue hingamise Siimusti vana võrkpalliplats. Nüüd saab platsil mängida rannatennist ning võrkpalli. Metsatarekese direktori Imbi Ivaski sõnul on mängima oodatud kõik huvilised, nii kohalikud kui ka kaugema kandi inimesed. Kel endal varustust ei ole, saab selle laenata lastekeskusest, kus on mängimiseks vajalikud reketid ja pallid. Kent Männiku sõnul on algatus otse südamest tulev kingitus. Lastele sportimisvõimaluste loomine annab talle rõõmu ja elujõudu tegutsemiseks. „Lapsed olid ka ise platsi korrastamisel abiks. Ühelt poolt on see hea tööharjutus, teisalt enda tehtut hoitakse suure hoolega,“ rääkis Kent Männik. Metsatareke sai sellise väljaku esimesena. Imbi Ivaski ja Kent Männiku sõnul oli väljaku rajamine Siimustisse lihtne: vahetus läheduses asuv osaühing Moreen varustas neid liivaga, Põltsamaalt hangiti kunstmururullid ning lapsed oli abiks värvimisel ja platsi korrastamisel.
Neli Tallinna majanduskooli nooremprojektijuhi eriala õpilast otsustasid koolitööna ellu viia projekti, millega kingiti Siimusti lastekeskusele Metsatareke slackline-batuut ehk tasakaaluliin. Idee oli pakkuda lastele ja noortele võimalust osa võtta välitegevusest, millega tõsta füüsilist aktiivsust ning aidata kaasa ka vaimsele arengule.
Projekti elluviimiseks koguti Hooandja keskkonnas 30 toetaja abiga 810 eurot. Tasakaaluliini komplektis on lisaks liinile kõik vajalikud tarvikud ja puukaitsed. Laste ohutuse tagamiseks on liini all multšikate, mis pehmendab mahahüppeid ja teist värvi maapind eristab liini ümbritsevast. Nii ei joosta sellele kogemata otsa.
Metsatarekese direktor Imbi Ivask märkis, et slackline-batuut võimaldab 19 lastekeskuse noorel praegusel keerulisel ajal kodust väljumata aktiivsest vabaõhutegevusest rõõmu tunda.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus