Metsatarekese pere pidas jõulupidu

Jõgeva vallas Ookatku külas elavad heategevuse edendajad Eckard Klug ja Luule Väin korraldasid tänavu Saduküla rahvamajas Siimusti lastekeskuse Metsatareke lastele ja noortele jõulupeo.


Eckard Klug tõi Metsatarekese tüdrukutele ja poistele kingitusepakid igapäevaeluks vajalike tarbeesemete ja maiustustega. Luule Köögi eestvedaja Luule Väin valmistas peolauale toidud. 

„Sellised traditsiooniks kujunenud jõulupeod saavad ikka teoks põhjusel, et Eckard soovib lastele head teha,” ütles Luule Väin.

„Aastaid on meie jõulupeod toimunud Sadala rahvamajas, kus igati südamlik ja hubane vastuvõtt. Vahelduse mõttes tekkis eelmisel aastal idee valida uus peopaik. Nii otsustasime korraldada jõulupeo Saduküla rahvamajas,” märkis Metsatarekese direktor Imbi Ivask.  

„Üks põhjusi oli seegi, et Sadukülas on kogukonna elu eestvedajaks lastekeskuses perevanemana töötav Karina Kaarepere. Rahvamajas said meie lapsed ja noored põgusa ülevaate sellest, mida Karina on koos oma mõttekaalastega korda saatnud käsitöö ja kunsti valdkonnas, traditsioonide hoidmiseks ja edendamiseks,” märkis Ivask.

Tänavu tegid Metsatarekese perele jõulukingitused ka mittetulundusühing Naerata Ometi, SEB heategevusfond ja Jõgeva Lionsklubi. Metsatarekest külastasid mootorratturite ühenduse MC Must Leegion jõuluvanad, kes tõid kingitusi ja sõidutasid lapsi ATV-dega.

„Meie laste meisterdatud asju müüsime Ülemiste heategevuslikul jõululaadal ning oleme neid kinkinud ka koostööpartneritele ja sõpradele. Tellitud kingituseks oma abistajatele on tänavu Metsatarekese teemalised külmkapimagnetid,” rääkis Imbi Ivask.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus