Metsatarekese lastel käisid külas motomatkajad

Siimustis tegutsevas Metsatarekese lastekodus käisid möödunud nädalavahetusel kauaoodatud külalised – sõbrad Soome motoklubist Gospel Riders. Koos tehti väljasõit Elistvere loomaparki ja Voore külalistemajja.

Kristlastest motomatkajaid ühendava ülesoomelise motoklubiga Gospel Riders tekkisid Metsatarekesel sõprussuhted Jõgevatreffide kauaaegse peakorraldaja Igor Ellissoni vahendusel. Tänavu käis Gospel Ridersi esindus Metsatarekeses külas juba kolmandat korda. Kui esimesel külaskäigul tõid soomlased kingituseks kaasa väikebussi täie kasutatud jalgrattaid ja viisid mullu lapsed huvireisile Rakvere linnusesse, siis tänavu, nagu öeldud, tehti väljasõit Elistvere loomaparki ja Voore külalistemajja. Esialgused plaanid olid küll uhkemad: et Metsatarekese lapsed sõidavad hoopis ise Soome külla, aga paraku sundis majandussurutis neisse plaanidesse korrektiive tegema. Ent pettumuse asemel tundsid lapsed taas rõõmu heade sõpradega kokkusaamisest. Ning küllap tuleb ka paremaid aegu, mil Soome-sõit teoks teha õnnestub.

Kristlastest motomatkajaid tuli seekord külla jälle natuke rohkem kui mullu – neljakümne ringis. Metsatarekese lapsi osales ühisel väljasõidul kaheksateist.

Uudistamist palju

„Koos motomatkajatega tahtsid Elistverre tulla ka suuremad poisid, kes muidu loomaaias käimisest enam suurt ei hooli,” ütles lastega kaasas käinud perekasvataja Maarika Pluum.

Uudistamist oli loomapargis palju, sest hiljuti oli sinna toodud kaks rebasekutsikat ja piisonitel oli sündinud vasikas. Igor Ellissoni meelest pakkusid aga loomapargis kõige mõnusamat vaatepilti küülik ja tuvi, kes teineteise kaisus magasid.

Ühine lõuna Voore külalistemajas lõppes suure jäätisesöömisega. Voorel oli lastel ka piisavalt aega ja ruumi motomatkajate uhkeid sõiduriistu uurida: Elistverre ja sealt Voorele olid lapsed sõitnud ju hoopis bussiga. Soovijad – ja neid oli palju – said tsikli tagaistmel sõitagi. Üks pühapäevakooli õpetajast naismotomatkaja korraldas aga lastele põnevaid mänge. Kasvataja Maarika sõnul uurisid Gospel Ridersi liikmed ääri-veeri juba sedagi, mida lapsed jõuludeks saada tahaksid. Nii et ilmselt ei pea lapsed järgmist kontakti motomatkajatega terve aasta ootama.

Kui Metsatarekese rahvas sõitis varsti Siimustisse tagasi, siis motomatkajad jäid veel terveks õhtuks ja ööks Voorele ning neile tulid sinna külla ka Eesti ja Läti huvikaaslased: kristlastest motomatkajate ühendused on tekkinud ka meil ja lõunanaabrite juures. Veel saabus Voorele Tallinnas tegutsev kristlik ansambel Robirohi, kes Gospel Ridersi mulluse Eesti-visiidi ajal Metsatarekeses kontserdi andis. Nüüd esineti kolme riigi motomatkajatele.

Jõgevatrefil võrrivõistlus

Pooleteise kuu pärast on Jõgeva kanti aga jälle oodata kümmekonna riigi motomatkajaid, sest siis läheb lahti XVIII rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff. Kokkutuleku avalikkusele mõeldud osa – 1. augustil Jõgeval toimuv motoparaad peaks huvi pakkuma igas eas motohuvilistele, noortele sealhulgas. Pärast seda, kui motokolonn on Kuremaa laagrist Jõgeva kesklinna jõudnud (aga see peaks juhtuma täpselt keskpäeval) ja motomatkajad tsiklid ära parkinud on ning tervituskõnedki peetud, läheb Jõgeva Majandusühistu Kaubahalli ja Keskuse poe vahel lahti suur võrrivõistlus: võidu hakatakse sõitma vanadel nõuka-aegsetel 48-kuubikulistel väntadega mopeedidel. Võistlejaid peaks kohale tulema sadakond, sealhulgas Läti esindajaid. Kaasa teevad ka kunagised Sadala mopeediklubi poisid, kes nüüd Jõgevatreffi korraldavas klubis Jõgeva MC tooni annavad.

„”Võrri” putitamisest ja sellega sõitmisest tõsine motoharrastus tavaliselt alguse saabki. Seepärast teeme Jõgevatrefil just võrrivõidusõidu,” ütles Igor Ellisson.

Kas sellel löövad kaasa ka Jõgeval tegutseva tehnikaringi Leopold noored võrrisõbrad, seda ta veel öelda ei osanud. Küll aga seda, et eelsõidud algavad kell 11 ja et vaatama võib tulla ka hommikusi treeningsõite. Võistlust pääseb vaatama rahakotti kergendamata.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus