Metsatarekese lastekodul on rohkesti häid abilisi

Siimusti lastekodule Metsatareke korraldasid tänavugi toreda jõulupeo heategevuse edendajad Eckard Klug ja Luule Väin. Lastekodule on ka õige mitme organisatsiooni ja ettevõtte esindajad rohkesti kingitusi toonud. Nii et Metsatarekeses ollakse veendunud: häid ja hoolivaid inimesi on Eestimaal palju.


Metsatarekese jõulupidu toimus, nagu mullugi, Sadala rahvamajas. Sinna mahtusid lahedasti ära nii Andruse kui ka Silvi maja lapsed, samuti noored ja personal. Lastekodu kasvandikud esinesid ise, ent nautisid ka Karmo Toome juhendatava Palamuse laulustuudio noorte etteasteid. Rõõmsat elevust tõi ka Eeslikvarteti ülesastumine: selles laulavad Eckard Klug ja tema sõbrad.

Eckard Klug tutvustas ka oma teise kodumaa, Rootsi, rahvakombeid, mille hulka kuulub luciapäeva (13. detsember) tähistamine. Luciana, küünlapärg peas, kõndis koosolijate ette kogukonnaaktivist ja Sadala Külade Teatri näitleja Heleri Ilves. Siimusti lastekodu Metsatareke jõulupidu juhtis Valdi Reinas ja peolised sõidutas Sadalasse Aivar Sander Kudina tanklast.

Lastekodurahval oli varem kombeks pidada jõulupidu oma majas, ent see tähendas kasvatajatele suurt lisatööd toitude valmistamisel. See oli üks põhjus, mis möödunud aastal pidu Sadalas pidada otsustati. Toona oli see, et peolaua eest maksta ei tulegi, sest Eckard Klug on seda juba teinud, lastekodurahvale suureks üllatuseks. Üllatuseks oli ka see, et Sadala Külade Selts maja kasutamise eest üüri ei küsi. Tänavu juba teati, et samad lahked annetajad taas jõulupeo eest hoolitsevad.

Toetav kogukond

“Sellise koosseisuga jääb see jõulupidu meil viimaseks, sest uuest aastast muutub asutuses töökorraldus. Nimelt läheme täielikult üle peresüsteemile ja tööle hakkavad perevanemad,” ütles Siimusti lastekodu direktor Imbi Ivask. Ta tänas kõiki uuest aastast lahkuvaid töötajaid, samuti häid sõpru, kes aitasid täita Metsatarekesele mõeldud jõuluvana kingikotti.

“Hea meel on Metsatarekese perele jõulurõõmu valmistada. Lastekodulastele on väga oluline toetav kogukond,” ütles Luule Väin, kes valmistas ka jõululaua toidud.

Ilusaid soove pühadeks ütles lastekodu kasvandikele ja töötajatele Sadala Külade Seltsi esimees Pille Tutt.

Lisaks jõulupeo korraldajatele on Metsatarekese lapsi jõulueelsel ajal meeles pidanud ka paljud teised head abilised. Juba paar kuud enne jõule tegi kingituste osas n-ö otsa lahti Kuremaal tegutsev toitlustusettevõte OÜ MegaAmps. Nemad otsustasid suvistel vabaõhuüritustel müümata jäänud maiustused lastekodule annetada. Ka Jõgeval iluteenuseid pakkuv LM Studio lõi kampa ja nii sai iga laps paki, milles sees midagi magusat, aga ka väike nukk või juuksehari.

  1. novembril käis Metsatarekeses külas Eesti kutseliste roolikeerajate grupi esindus. Nad tõid lastekodu autole uued talverehvid ning organiseerisid ja maksid kinni ka rehvivahetuse. Lisaks sellele tõid nad uue pesumasina ja rohkesti kingitusi. Soovijad said ronida suure veoki kabiini ja Siimusti vahel lõbusõitugi teha. 

Novembri viimasel päeval tõid lastekodule rahalise kingituse OÜ T-Tammer esindajad. Selles firmas oli jõulude eel väljas olnud annetuste kogumise kast ning annetatud raha toodi Metsatarekesse toredas “võlulaekas”, mille üks firma töötaja oli valmistanud. Teist aastat on lastekodu lapsi kingitustega meeles pidanud AS Swiss Property: nemad uurisid varakult välja, mida üks või teine laps jõulukingiks soovib, ning tõid nimelised pakid sel kolmapäeval kohale. Kuna üks selle firma töötaja on pärit Rakverest, saabus koos kingitustega ka sealsest tuntud Pihlaka kondiitrifirmast pärit kringel.

Täiesti ootamatult saabus kolmapäeval Metsatarekese õuele ka Soomest startinud kaubik, peal Jõgevamaalt pärit, aga nüüd juba viisteist aastat Soomes elanud Marko Õimu algatusel kogutud rõivad, jalatsid ja mänguasjad.

“Marko Õim on sellist kogumisaktsiooni teinud juba viiel aastal. Seekord jagati kogutu ära meie ja Elva lastekodu vahel,” ütles Imbi Ivask. “Nii et kingitustega külalisi on meil rohkesti käinud, aga neid on veel oodata. Häid ja hoolivaid inimesi Eestimaal ja mujal jätkub.”

JAAN LUKAS

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus