Metsatarekese lapsed said jõulukingiks padjad

Pühapäeval korraldasid heategevuse edendajad Eckard Klug ja Luule Väin Sadala rahvamajas  Siimusti Lastekeskuse Metsatarekese lastele ja noortele jõulupeo ja kinkisid neile käsitööna valmistatud padjad.


Detsembri algul valmistas Luule Väin ligi poolsada patja Sadala rahvamajale, et võimalikult palju lapsi saaks vaadata klounide Piip ja Tuut etendust. Huvi oli sedavõrd suur, et isekohti nappis.

„Samasugused padjad, mis teevad ka põrandal istumise pehmemaks, otsustasime kinkida ka Metsatarekese poistele ja tüdrukutele. Padjapüürid tõi Eckard Klug, vatiini tema sõber ja lauluansambli kaaslane Pauli Mentu. Mina tegin õmblustööd,” rääkis Väin.

„Soovist ehedat jõulutunnet pakkuda, korraldasime kolmandat aastat Metsatarekese perele jõulupeo,” märkis ta. Jõululaual olid Luule Väina ja ta abilise valmistatud eestimaised toidud. Peo algul süütasid jõuluküünlad Siimusti lastekeskuse Metsatarekese direktor Imbi Ivask ja Eckard Klug.

Metsatarekese lapsed laulsid ja lugesid Jõuluvanale salme, vastu saadi kingitused, mis saadud SEB heategevusfondi toetusel. Sadala Külade Seltsi kingituse andis üle selle juhatuse liige Vilja Mari Luhalaid. Sadala poisid ja tüdrukud esitasid peol humoristliku näitemängu. „Näidend sündis suuresti laste endi ideedest,” märkis lavastaja Valdi Reinas, kes oli ka jõulupeo juht. Jõululaule saksa, rootsi ja eesti keeles laulsid Eckard Klug ja Pauli Mentu.

„Pooled meie lastest saavad Eckardi ja Luule pealehakkamise ja abiga toimuvast jõulupeost osa kolmandat aastat. Suurepärane, et leidub inimesi, kes aitavad meie jõulusid ilusaks ja huvitavamaks muuta,” ütles Imbi Ivask. Direktor andis Metsatarkese koostööpartneritele üle kingikotid, milles asutuse kalender ja laste meisterdatud meened.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus