Metsatareke pidas sünnipäeva

 

Möödunud reedel pidas Siimusti lastekodu Metsatareke oma 18. sünnipäeva. Külalised tunnustasid asutuse hoolivust ja pühendumust töös laste ja noortega ning tõid kaasa ka kingitusi.

Jõgeva vallavanem Enn Kurg kinkis lastekodule   kotitäie õunu oma koduaiast. Riigikogu liige Aivar Kokk tõi kaasa pihlakaistiku, mille ta kinkis tänavuse kooliaasta algul kõigile Jõgeva- ja Tartumaa haridusasutustele. Puuke pandi ühiselt ka kasvama. Veel kinkis Kokk 15 liitrit aktsiaseltsis Werol Tehased valmistatud rapsiõli ja avaldas arvamust, et see sobib pannkookide küpsetamiseks, mis Metsatarekese poistele ja tüdrukutele väga meeldib. Kokk meenutas ka olulisi sündmusi Metsatarekese elust. 1993 aastal algatas tollane lasteaiajuhataja Silvi Moont idee Siimustisse lastekodu rajada. Kokk rääkis ka uue peremaja valmimisest, mille ehitamiseks korraldati ka oksjon 2004. aasta Kesk-Eesti Messil.

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev tõi kingituseks mitut sorti jahu, samuti koolitarbeid.

“Koos küpsetamine ja ka koos koolitükkide õppimine aitab luua ühe pere tunnet,” ütles maavanem, soovides vastupidavust ja positiivseid emotsioone ka lastekodu    uuele juhatajale Janika Altmäele.  

Metsatarekese naabri Kiigemetsa Kooli direktor andis päevakangelastele üle puust kiikhobuse, mille meisterdas  selle kooli kevadel lõpetanud noormees.

Lastekodu juhataja Janika Altmäe tänas kõik Metsatarekese toetajaid ja sponsoreid ja ka tugiperesid, kes on abiks paljude  laste kasvatamisel. Altmäe andis üle tänukirjad Metsatarekese eelmistele juhatajatele Silvi Moontile ja Marika Tekkelile.

Metsatarekese kasvandikud esinesid kontserdiga.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus