Metsatareke pidas koduõues rõõmsalt sünnipäeva

Augustikuu viimasel päeval rõkkas Siimustis tegutseva lastekeskuse Metsatareke õu rõõmust, sest asutus tähistas oma 25. sünnipäeva.


Metsatarekese direktori Imbi Ivaski sõnul läheb asutusel praegu väga hästi. „Maja on lapsi täis, töötajad on peaaegu kõik olemas ja meil läheb töiselt,“ kiitis Ivask. Praegu on asutuse hoole all 20 last. Töötajaid on koos direktoriga kokku 11 ning peresid kokku kolm. Ka peetud sünnipäev läks direktori sõnul hästi. „Ilm oli ilus, inimesed, kes tulid, olid väga oodatud,“ kinnitas ta.

Asja ette läinud kingid

Lisaks turvakoduteenuse, lapsehoiuteenuse ja järelhooldusteenuse pakkumisele on lastekeskus ka asenduskoduks. Asenduskodu on võimalik pakkuda kuni 22 lapsele ning selle igapäevaelus tuginetakse peremudelile; perede tegutsemist veavad eest perekasvatajad. Turvakoduteenusega tagatakse kõige esmasem ja turvalisem keskkond lapsele, kes on jäänud vanemliku hooleta või on muul moel ohtu sattunud.

„Lapsehoiuteenust pakume kõigile lastele. Me suudame pakkuda rohkem, aga takistuseks võib olla ka see, et me pole linnas ja võib-olla on vaja transporti,“ rääkis Ivask. Raske ja sügava puudega lapse hoidu rahastab riik läbi kohaliku omavalitsuse ja Euroopa Sotsiaalfondi.

Õnnelik on Metsatarekese pere ka saadud kingituste üle, sest neid oli väga vaja. „Saime Tabasalu tennisekeskuselt endale külmkapi ja tolmuimeja. Meil on seal hea sõber Kent Männik, kes viis suvel meie lapsed oma sõpruskonnaga tennist mängima. Lähiümbrusest saime palju tänapäevaseid teatmeteoseid, millest meil puudus oli,“ väljendas direktor rahulolu.

Ka lapsed jäid sünnipäevapidustustega rahule. „Kui külalised olid lahkunud, siis pidu kestis kella üheksani ja meil oli lõbus. Meil oli kutsutud Ivar Lett, kes rääkis ilusa muinasjutu, mis andis mõtlemisainet nii väikestele kui ka suurtele,“ lisas Imbi Ivask.

Suve lõpp ja sünnipäev käsikäes

Esimene september ja esimene koolipäev oli ka lastekeskuse perele tähtis sündmus, sest sellel aastal läks esimesse klassi kaks last.

„Iseenesest on Metsatarekese sünnipäev talvel, sest meie asutus on talvel loodud, kuid tähistame seda 31. augustil, sest siis algab kool ja lõpeb suvi. Lapsed, kes kaugemal koolis käivad, lähevad ära õpilaskodudesse ja viimasel augustikuu päeval oleme veel kõik koos,“ põhjendas asutuse juht.

Suve saatsid Metsatarekese elanikud ära rakettidega ning sama suure pauguga, kui läks suvi, võeti vastu uus kooliaasta. Väiksemad lapsed hakkasid Ivaski sõnul juba poolest suvest kooli algust ootama.

Juubelipäeval on ühele pildile jäänud hoolekogu esimees Aivar Kokk, endine juhataja Marika Tekkel, praegune juhataja Imbi Ivask ja Metsatarekese esimene juhataja Silvi Moont.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus