Metsanduskooli stipendiumid pälvisid Annes Välk ja Kaivo Kaljuvee

Luua Metsanduskooli metsanduse eriala õppuritele mõeldud stipendiumi hakkavad käesoleval õppeaastal saama Annes Välk ja Kaivo Kaljuvee. Annese arvele laekub kümne kuu jooksul iga kuu 3000 ja Kaivole 2400 krooni.

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) ja Luua Metsanduskooli ühine komisjon otsustas anda käesoleval õppeaastal teeneka metsamehe ja loodusehoidja Toomas Ehrpaisi nimelise stipendiumi metsamajanduse II kursuse õpilasele Annes Välkile. 

Tihe konkurents

Luua Metsanduskooli direktori Haana Zuba sõnul esitati Ehrpaisi stipendiumile kolm taotlust. “Taotluse kriteeriumid on küllalt karmid – õppur peab olema väga hea oma õpingutes ning näitama üles omapoolset initsiatiivi,” lisas ta.

Stipendiumile kandideerisid üsna võrdsete tulemustega Annes Välk ja Helvis Koort. Annes märkis, et stipendiumi peale ta suurt ei lootnud. “Ma ei esinenud kutsevõistlustel väga tugevalt ega osalenud ka saelaagrites. Tegin aktiivsemalt hoopis sporti,” tunnistas Annes, kes tutvustas näiteks kolmapäeva hommikul Prantsusmaalt pärit õpilastele Eesti metsandust ja sai sellega koolijuhi hinnangul hästi hakkama.

Metsandust õppima ei sattunud Annes juhuslikult. Tema onu oli Ida-Virumaal mõnda aega metsaülema kohusetäitja, õppis samuti Luua Metsanduskoolis ning sama hariduse on saanud ka kaks onupoega, kellest üks siiani RMKs metsniku ametit peab. Annes on tuttav ka metsatööga. “Olen kokku puutunud mitme valdkonnaga, kuid üks või teine töö tõi jälle metsa juurde tagasi. Nii otsustasingi Luua Metsanduskooli kasuks,” lisas ta.

Annes tahaks pärast Luua kooli lõpetamist mõnes puidufirmas töötada ja siis edasi õppima minna. “Tahaksin oma teadmisi rakendada mõnes puidutöötlemisettevõttes,” tunnistas ta. Kindlasti lubab Annes end täiendada, sest näiteks võõrkeelteoskus on tema arvates ülioluline. 

Eesmärk luua oma firma

Luua Metsanduskooli päevases osakonnas metsanduse eriala õppivale Põlvamaalt pärit noorele pani tänavu sügisest Põlva Metsaomanike Seltsi stipendiumi välja seltsi liige ja Põlvamaa piirkondlik tugiisik Tarmo Lees oma teenistusest. Stipendiumile kandideeris kaks noormeest – Tauno Kusma metsanduse eriala IV kursuselt ja sama eriala III kursuse õpilane Kaivo Kaljuvee.

Tarmo Lees ütles, et stipendiumi määramisel sai otsustavaks õppuri väga selge eesmärk, hea õppeedukus ning aktiivsus.

Kaivo Kaljuvee sõnul soovitas tal stipendiumile kandideerida kooli õppedirektor. “Kui mulle helistati, et sain stipendiumi, oli väga hea tunne,” rääkis Kaivo, kes tuli Luua Metsanduskooli õppima pärast 10. klassi lõpetamist. “Keskkool ei olnud minu jaoks, tahtsin eriala õppida. Metsanduse kasuks aitasid otsustada tuttavad,” tunnistas noormees, kes on kooliga ja oma valikuga rahul ja tegeleb ka  aktiivselt spordiga.

Pärast Luua Metsanduskooli lõpetamist plaanib Kaivo Kaljuvee asutada oma firma ning hakata kodukohas tööle. “Rajan töökoha nii endale kui ka teistele oma kodukandi inimestele, see on kasulik nii mulle kui ka kodumaakonnale,” lubas ta.

Luua Metsanduskooli direktori Haana Zuba sõnul räägiti Toomas Ehrpaisi stipendiumist esimest korda Luua kooli 60. aastapäeval mullu 23. augustil, kui peeti ka järjekordne vilistlaste kokkutulek. Esimese stipendiumisaaja valis komisjon välja 2008. aasta 25. septembril ja selleks osutus metsamajanduse eriala õpilane Rivo Fomotškin. Teise stipendiumi pälvis mullu Marek Kangur.

Toomas Ehrpaisi nimeline stipendium on mõeldud noorte metsanduse eriala päevase õppevormi õppurite motiveerimiseks. Toomas Ehrpais oli Luua Metsanduskooli vilistlane, väärikas ja teenekas metsamees ning ühiskondliku elu edendaja. Saanud tema perekonnalt nõusoleku, kutsuti ellu vastav stipendiumifond.

Tarmo Lees kavatseb jätkata ühele Luua Metsanduskooli õpilasele stipendiumi maksmist ka tuleval ja ületuleval õppeaastal. Millises mahus, seda ta praegu veel öelda ei osanud.

Luua Metsanduskooli direktori kinnitusel saavad oma stipendiumi peagi ka aianduse eriala õpilased.

HELVE LAASIK

Toomas Ehrpaisi nimeline stipendium

Rivo Fomotškin

Marek Kangur

Annes Välk

Põlva Metsaomanike Seltsi stipendium

Kaivo Kaljuvee

blog comments powered by Disqus