Metsamehed aitavad metsapõlengut kustutada

 Lisaks viiele elukutselisele päästjale Mustvee ja Põltsamaa komandodest oli Illuka vallas Agusalus metsapõlengut kustutamas ka vabatahtlikke Jõgevamaalt. Eelmisel nädalal abistasid päästjaid metsamehed Põltsamaa, Laiuse, Halliku ja Pikknurme metskonnast ning Riikliku Looduskaitsekeskuse Jõgeva?Tartu regiooni neli töötajat koos Alam-Pedja looduskaitsealal olnud talgulistega Saksamaalt.

 “Kui naaberregiooni metsades juhtub õnnetus, siis on täiesti loomulik, et läheme appi. Võtsime enda kustutusvarustuse – selgpritsid, metall-luuad, ämbrid ja labidad – kaasa ja abimetsaülem Ahto Rähn ning metsnikud Jaanus Jaama, Kaido Kruus ja Ahti Ilves asusid eelmise nädala teisipäeva õhtul kustutustööle. Vedasid voolikuliine edasi ja tegid selgpritsidega pinnase järelkustutamist. Mehed trehvasid öisesse vahetusse ja kuumast tööst Agusalus said nad koju puhkama alles reedel. Ahti ja Jaanus olidki seal oma korralise puhuse ajast,” rääkis Laiuse metsaülem Jaan Anni.

Metsatulekahjud pole jätnud puutumata ka Jõgeva maakonda. Üleeile hommikul kümme minutit enne kella kaheksat teatati päästeteenistusele tulekahjust Tabivere vallas Sortsi külas. Ligemale hektarilisel alal põles metsaalust turbapinnast. Kustutama asusid Tabivere ja Palamuse komandode pritsimehed. Ka siin tulid metsamehed appi põlengut kustutama. Kuuendaks õhtutunniks jõuti see tulekahju likvideerida. Tänavu oli see Jõgevamaal juba teine metsapõleng. 

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus