Metsafirma viis Metsatarekese lapsed kinno ja uisutama

Siimustis tegutseva Metsatarekese lastekodu  23 last ja neli kasvatajat käisid esmaspäeval Tartu Lõunakeskuses uisutamas ja teaduskeskuse Ahhaa 4D elamuskinos kosmoseteemalist filmi vaatamas. Lastekodulaste sügisese koolivaheaja aitas põnevamaks ja elamusterohkemaks muuta Tartu metsandusfirma Fest-Forest.

Toreda koolivaheajaprogrammi käivitajaks oli ASi Fest-Forest administraator Elin Supp, kes hiljuti lastekodusse oma laste väikeseks jäänud riideid toomas käis. Kui ta lastekodu juhatajalt Marika Tekkelilt päris, millest lastekodulapsed veel puudust tunnevad, ütles viimane, et võib-olla üldse mitte asjadest, vaid hoopis elamustest. Et näiteks meeldiks lastele kordki elus sõita sellise uhke maasturiga nagu see, millega Elin Supp lastekodusse oli tulnud.

Paar nädalat hiljem heliseski Metsatarekeses telefon ning lapsed paluti selle nädala esmaspäeva hommikuks reisivalmis seada. Kokkulepitud ajal oli 11 autot (kaks neist olid väiksemad, aga ülejäänud tõesti maasturid!) lastekodu hoovis kohal ning algaski sõit Tartusse.

Lõunakeskuse uisuväljak oli Metsatarekese laste päralt tervelt kolmveerand tundi.

„Kaks kasvatajat läks lastega jääle kaasa, kaks jälgisid toimuvat väljaku ääres,“ ütles kasvandikega Tartus kaasas käinud perekasvataja Maarika Pluum. „Uisutamist nautisid kõik, lõpuks isegi väike Kristo, kes esimesed kakskümmend minutit abiraami külge klammerdununa mööda jääd lohises.”

Elamuskino õigustas aga laste ja kasvatajate meelest oma nime täielikult: filmist „Kosmoseralli“ said kõik suure elamuse. Eriti suure need, kes filmi lausa kahel seansil jälgida said. Viieteistkohaline saal oli reserveeritud nimelt kaheks seansiks ja et teisel seansil tühje kohti ei jääks, võisid huvilisemad filmi ka teist korda vaadata.

Enne Tartust äratulekut tehti sealsamas Lõunakeskuses jäätisering. Sealsele masinajäätise müüjale oli see päev küll suisa õnnepäev, sest kõik lapsed otsustasid lopsaka megatuutu kasuks.

Tagasi tuldi Tartust mitte otse, vaid Vasula kaudu, et demonstreerida lastele maasturite sõiduomadusi natuke keerulisemates teeoludes kui sile asfalt. Koju tagasi jõudnud, andsid lapsed oma lahketele sõidutajatele väikese kontserdi ning kinkisid neile omatehtud meened: nõelviltimistehnikas valmistatud pärlid ja võtmehoidjad. Lõpuks söödi ühiselt õhtust.

„Meie lastel oli väga tore päev,” kinnitas Maarika Pluum.

„Eriti tore, et kõike seda tehti südamest, mitte reklaami pärast,” lisas lastekodu juhataja Marika Tekkel.

Lastekodu töötajad arvasid siiski, et asjast võiks ka lehes kirjutada, sest nad olid Fest-Foresti inimestele lihtsalt nii tänulikud.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus