Metsa talus peetakse Vana-Jõgeva küla kokkutulekut

Sel laupäeval Metsa talus toimuval Vana-Jõgeva küla kokkutulekul on tänastel ja kunagistel külaelanikel võimalus kohtuda, vestelda erinevatel teemadel, saada osa mitmekülgsest kultuuri- ja spordiprogrammist.


Vana-Jõgeva külasse kodu rajanud Jõgeva vallavolikogu kultuurikomisjoni esimees Marek Saksing teatas, et kokkutulekule on oodatud kõik, kellele paiga käekäik korda läheb.

“Korraldame kokkutulekut kolmandat korda. Teist korda saab see teoks Metsa talus, kus palju avarust. Peremees Kalle Vilms aitab sündmuse õnnestumisele ise agarasti kaasa,” lausus ta.

Tänavusel Vana-Jõgeva küla kokkutulekul peab avakõne taasiseseisvunud Jõgeva valla esimene vallavanem Olavi Annuk. “Meenutan tööd vallavanemana, suhtlemisstiili inimestega. Rõhutan tugeva kogukonna vajadust piirkonna rahva kooshoidmisel. Vastan meelsasti küsimustele. Loodan, et tekivad vestlusringid, kus arutatakse ühte või teist teemat,” lisas ta.

“Tervitada  ja sõna võtta on võimalik ka teistel kokkutulekul osalejatel,” lausus Marek Saksing.

“Kokkutulekul pakutakse talupojasuppi ja Mesikäpa koduõlut. Teretulnud on, et tulijad ka ise maitsvat ja soovitavalt kodus valmistatud toidupoolist kaasa võtavad, et sellega üksteist kostitada.  E.H. K. teater Tabiverest esineb näitemänguga “Jaam”. Toimuvad mitmed spordimängud, kus edukamatele on auhinnad. Huvitavat tegevust leidub ka lastele. Perenaine Kersti teeb näomaalinguid. Kindlasti mängib muusika ka tantsimiseks,” rääkis Kalle Vilms. Võimalus on tutvuda ka peremehe ehitatud viikingilaeva kujulise hoonega, mis ajaloohõnguliselt sisustatud.

“Vana-Jõgeva küla kokkutulek toimub sündmustesarja Jõgeva vald 150 raames,” teatas Marek Saksing. Algus on kell kolm pärastlõunal.

Metsa talu leiab üles, kui Jõgeva raudteejaama poolt tulles mööduda teraviljasalvest ja siis edasi minna.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus