Metropoliit Stefanus teenis Põltsamaal

Eesti Apostliku Õigeusu Põltsamaa Pühavaimu koguduse esimehe Maire Lainurme sõnul külastab metropoliit Stefanus seda kogudust paar korda aastas. Seekordsel külaskäigul viis Stefanus läbi ka veepühitsuse. Jumalateenistusel viibijad võtsid pühisetud vett ka kaasa.

Pärast jumalateenistust ütles Eesti Apostliku Õigeusu kiriku juht, et tema jaoks on päev eriline ? 43 aastat tagasi pühiseti ta Pariisis diakoniks. “Igal aastal valin ma sel päeval välja ühe väikese koguduse, mille liikmetega tulen koos palvetama, samuti nendega vestlema. Seekord otsustasin tulla Põltsamaa Pühavaimu kirikusse, kus on alati tunda sõbralikkust ja heatahtlikkust,? ütles Stefanus.

Põltsamaa Pühavaimu koguduses on 34 liiget. Metropoliit Stefanus tõi kaasa kingitused ja andis need üle EAÕK Põltsamaa Pühavaimu koguduse liikmete lastele. Kohvilauas oli fotograafidel võimalus pildistada metropoliiti koos kingituse saanud laste ja Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsaga.

?Põltsamaal on igati soliidne linnapea, kellega on huvitav vestelda mitmetel teemadel, sealhulgas linna igapäevaelust ja traditsioonidest,? lausus metropoliit Stefanus. Küsimusele, mis tal seoses Põltsamaaga veel meenub, vastas vaimulik: ?Tean, et Põltsamaal tehakse head veini.?

Seekordsel külaskäigul kinkisid koguduse liikmed metropoliidile ja tema saatjaskonnale Põltsamaal valmistatud eesti juustu.

Metropoliit Stefanus esitas koguduse esinaisele Maire Lainurmele ja Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsale kutse külaskäiguks Tallinna.

Koos Stefanusega viibisid Põltsamaal preester Juha Hirmonen, Haapsalu Maarja Magdaleena koguduse preester Jüri Ilves ja nunn Dekla Prantsusmaalt, kellel on plaanis Eestisse elama tulla ning siin nunnakloostriga tegelema hakata.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus