Metropoliit Kornelius külastas Mustveed

Kirikuõues tulid teile vastu koguduse liikmed, mitmed neist kinkisid lilli ja reageerisid teistegi austusavaldustega. Üleva tunde tegi kirikukellade helin.

Kas  tulite Mustveesse mõnel erilistel põhjustel või on sellised visiidid osa teie igapäevatööst?

“Kord aastas külastan ma kõiki minule alluvaid kirikuid. Mul on kombeks osa võtta jumalateenistustest ja palvetada koos koguduse liikmetega.”

    Mustvee on Peipsi regiooni üheks keskuseks. Mida peate teie selle ainulaadse piirkonna suuremateks väärtusteks?

“Peipsi-äärsed alad on üks tugevamaid kultuurihälle. Inimesed oskavad siin kultuuri hoida, näiteks peetakse väga lugu pühakujudest ja ikoonidest. Hiljuti oli Tallinnas ka ikoonide näitus, mida huviga külastati. Mustveed tuleb hinnata ka põhjusel, et siin elavad sõbralikult koos erinevate koguduste esindajad: õigeusklikud, vanausulised, luterlased.”

Paar nädalat tagasi külastasite  Lohusuud, kus osalesite jumalateenistusel õigeusu kirikus, kohtusite Peipsi Kalurite Ühingu juhatuse esimehe Priit Saksinguga ja käisite Peipsi järvel laevareisil. Mida kuulsite Peipsi ranniku põliste töötegijate ? kalurite ? igapäevaelust ja muredest?

“Kalandus on Peipsi piirkonnas väga oluline majandusharu. Kaladel pole aga välismaa passi, nad ujuvad kord siiapoole ja kord sinnapoole. Sellega kaasnevad aga kalapüüdmisel teatud probleemid.”

Kas vastab tõele, et Moskva Patriarhaadi Eesti Apostliku Õigeusu kirikul on arenemas koostöösuhted Priit Saksingu juhitava firmaga ISCG?

“Ma võtsin Priit Saksingu vastu oma Tallinna residentsis ja me arutasime, kuidas õigeusu kiriku ehitamisel kasutada graniidilahendusi. Usutavasti jõuame ka kokkulepeteni, mis on meie ühiseks huviks.”

Püha isa, missugune on teie soov Jõgevamaa rahvale?

“Usklikel soovitan elada vanade õigeusu kommete järgi. Ühtlasi pean oluliseks, et inimesed üksteist armastaksid ega poleks viha ja vaenu, sest siis on kõik hea.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus