Messil saab kaubelda ja meelt lahutada

Tänavusele Kesk-Eesti messile ja Jõgevamaa kevadlaadale tuleb tooteid ja teenuseid esitlema ja müüma ligemale 100 firmat, asutust ja üksikettevõtjat erinevatest piirkondadest.

“Kõige aktiivsemalt võetakse tavaliselt osa temaatilistest messidest, nagu haridus- või ehitusmess. Mitmed varasematelgi Kesk-Eesti messidel esindatud äriühingud ja riigiasutused tulevad kohale ka tänavu,” ütles kaubandus- ja meelelahutussündmust korraldava SA Jõgevamaa Arendus ja Ettevõtluskeskus projektijuht Birgit Kuntu. Tema arvates võivad seekordse messi atraktiivsemateks väljapanekuteks kujuneda saunad-palkmajad, mida tutvustab firma Saaremaa Saunad.

Messil osalemist on ka käesoleval aastal mõttekaks ettevõtmiseks pidanud Jõgeval tegutsev AS A. Tammel, kes on üks turuliidreid põllumajandustehnika müümisel.

Taas on messil kohal ka autode maaletoojad ja müüjad aktsiaseltsid Korea Auto, Mariine Auto, AS Pleione ja Kommest Autokeskused OÜ.

Birgit Kuntu sõnul on eriti aktiivselt huvi tuntud just kevadlaadal osalemise vastu.

“Laadal võib kohata erinevaid käsitöömeistreid ? mööblitislereid, kudujaid, ehtekunstnikke, korvipunujaid ning teisigi osavate käte ja hea kunstimaitsega tegijaid. Käsitööinimeste jaoks on meelepärasemad laadad, kus ülekaalus ikka eestimaine, mitte aga välismaa päritoluga kaup. Jõgeva kevadlaada on käsitöörahvas õnneks omaks võtnud. Erinevalt varasematest kordadest, kestab kevadlaat tänavu kaks päeva,” lausus projektijuht.

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja Katrin Rajamäe ütles omalt poolt:

“Mess ja kevadlaat on ka ettevõtjate ja ettevõtlussõbralike inimeste kokkusaamispaik. Kaugemate piirkondade firmajuhid saavad mõndagi teada Jõgevamaa majanduselust. Jõgevamaa ettevõtjad saavad jälle suhteid luua kolleegidega teistest regioonidest. Mõistagi ei maksa unustada külastada ka arenduskeskuse boksi, kus alati head nõu saada võib.”

Jõgeva kesklinna paigaldatud messitelgis tutvustavad maavanem Aivar Kokk ja maavalitsuse töötajad Jõgevamaa arenguvisioone ja tänavuse aasta olulisemaid ettevõtmisi. Oma teadmisi saab igaüks kontrollida kodumaakonna teemalisel viktoriinil.

Reede õhtul saab messitelgis teoks aga traditsiooniline oksjon, mille tulud lähevad tänavu Saare vallas elava õpihimulise liikumispuudega tüdruku Li Müürsepa abistamiseks.

“Loodetavasti lööb oksjonil kaasa rohkesti priske rahakoti ja avara hingega inimesi,” ütles Kesk-Eesti messi algataja Aivar Kokk, kes selgi korral oksjonihaamrit viibutab.

Laupäeval toimub aga telgis esimene Jõgevamaa Noortefoorum, mis annab põhjust uskuda, et tänavuse Kesk-Eesti messi ja kevadlaada külastajate hulgas on märksa rohkem noori kui varasematel aastatel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus