Messil on pakkumisel üle kahesaja töökoha

Reedel korraldab Eesti Töötukassa Jõgeva kultuurikeskuses Vooremaa töömessi, kus pakutakse lisaks kahesajale vabale töökohale teadmisi karjäärivalikust, maksusüsteemist, töövõimereformist ning ettevõtjaks hakkamisest.


Tänavusel Vooremaa töömessil osaleb kakskümmend tööandjat, kel on pakkuda kokku üle kahesaja töökoha. Enamik neist tegutseb Jõgevamaal, kuid kohal on tööandjaid ka Tartust ning selliseid ettevõtteid, kes tegutsevad üle Eesti. Töökohti on sisuliselt igale maitsele. Leidub rakendust nii lihttöölistele kui spetsialistidele, hooajatööd noortele, ameteid vähenenud töövõimega inimestele ning ka võimalusi töötada kodus.

Võta elulookirjeldus kaasa

Töötukassa Jõgeva osakonna juhataja Liina Võsaste soovitab kõigil tööotsijail messile tulles ka oma CV ehk elulookirjeldus kaasa võtta. “Eelmisel aastal leidis nii mõnigi messil osalenu sealsamas  sobiva töökoha,” kinnitas ta. Teiseks julgustas ta elulookirjeldusi tööpakkujatele jagama ka juhul, kui neil hetkel sobivat tööd pakkuda pole. “Sobiv töökoht võib ettevõttes lähiajal tekkida ning siis saab ettevõtte juht juba sobiva CV esitanud inimesega ise kontakti võtta,” lisas ta.

Töömessile on oodatud mitte ainult need, kes hetkel aktiivselt tööd otsivad. Liina Võsaste sõnul on teretulnud absoluutselt kõik huvilised, sest kohapeal jagavad olulist teavet oma ala eksperdid. Maksu- ja tolliameti peaspetsialist Jaan Krinal räägib näiteks palgast ja maksudest, tööinspektor-jurist Anne Simmulmann selgitab töölepingu vajalikkust, Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhataja Marve Millend ja karjäärinõustaja Taive Pärnamäe tutvustavad ettevõtjaks hakkamise eeliseid ja puudusi ning Liina Võsaste räägib töövõimereformist.

Pakutakse ka hooajatööd

Oodatud on ka kooliõpilased, kellele pakub huvi karjäärinõustamine, ning neil on messil ka võimalus suveks tööd leida. “Näiteks pakub Põltsamaa Felix hooajalist tööd noortele, kes on vähemalt 17,” märkis Võsaste, lisades, et hooajatöö pole ainult koolilastele ning need, kes on pikalt tööta olnud, ei peaks hooajatööd pelgama. “Võib juhtuda, et inimesega tehakse pärast hooajatöö lõppu hoopis tähtajatu tööleping,” sõnas ta ning lisas, et lühiajaliselt tööl käimine on igal juhul parem variant kui teenistuseta kodus istumine.

Veel julgustab Võsaste messile tulema ning endale rakendust  otsima neid, kel on määratud osaline töövõimetus. “Need inimesed, kes saavad töövõimetuspensioni, kardavad, et  jäävad tööle minnes oma pensionist ilma. Tegelikult see nii ei ole. Kui inimene läheb osakoormusega tööle, jääb talle pension alles ning töötasu saab ta lisaks. Pensioni hakatakse vähendama juhul, kui töökoormus ja sissetulek ületavad teatud piiri,” täpsustas Liina Võsaste. Täpsemalt räägib ta  töövõimereformist juba reedesel messil.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus