Messil “Maale elama”  osalenud tegid kokkuvõtteid

Tänavusel “Maale elama” messil osales ka Põltsamaa linna ja valla ühisesindus, eestvedajaks Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik Kadri Suni. Hiljuti kogunesid messil osalenud Põltsamaa piirkonna inimesed arupidamisele ja kokkuvõtete tegemisele, aluseks kogukondade tagasiside ankeet, mille messi korraldajad olid koostanud. 

Olematu internetilevi

Hinnati nii messi korralduslikku poolt kui ka tehtut. Kadri Suni sõnul hindasid nad messi toimumispaika päris heaks ja ka  korraldusliku poolega jäädi rahule. Puudusena toodi välja vilets internetilevi spordihallis, sest just Põltsamaa kodulehe kaudu loodeti huvilistele esitleda oma piirkonna tööpakkumisi ja kinnisvara. Mitmete teiste kogukondade esindajatel oli see info kaasas trükitud kujul. Tundus, et ka messi turundus ja reklaam jäi loodetust nõrgemaks, sest prognoositud 3000 külastaja asemel osales  neid messil 1200. Võib-olla mängis selles osas rolli ka esimene tõeliselt ilus kevadilm, mil inimesed pealinnast maakodudesse ja suvilatesse sõitsid, lisaks toimus samal ajal Pirital ehitusmess.

Põltsamaa piirkonna esindus jäi oma ettevalmistustega  messiks üldiselt rahule, eriti just oma boksi kujunduse osas. Lõpliku hinnangu saab messile anda alles hiljem, kui on selgeks saanud, kui paljudel on tõsine nõu Põltsamaa kanti elama asuda.  

Umbes 30 inimese kontaktandmed

Messil võtsid Põltsamaa piirkonna esindajad kontaktandmed ca 30 huviliselt ja nüüd on nendega uuesti ühendust võetud. Suve teisel poolel on messil osalenud Põltsamaa piirkonna esindajatel kavas uuesti kokku saada ja analüüsida, kuidas kellelgi maale elama asumisest huvitatutega läbirääkimised on kulgenud ja mille vastu konkreetsemalt huvi on tuntud. Kadri Suni nentis, et olulisim on, kas keegi huvi tundnutest kohapeale tuleb ja kas lõpuks tõepoolest Põltsamaa kanti elama asub.

Järgmisel aastal minnakse jälle

Sõltumata seekordse messi tulemusest, tuleks Põltsamaa piirkonda esindanute arvates aasta pärast taas messil osaleda ning selleks veel põhjalikumalt valmistuda.  

“Maale elama” on nüüdseks toimunud nii Tallinnas kui Tartus ja nüüd on taas kaalumisel, kus seda messi järgmisel aastal korraldada. Põltsamaa piirkonna inimesed on seda meelt, et mess peaks järgmisel aastal taas Tallinnas toimuma, sest seal on kindlasti rohkem neid, kes linnast maale elama tahaksid tulla.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus