Mesinikud peavad infopäeva

 

 

Põltsamaa Mesinike Seltsi liikmetel on tavaks aeg-ajalt infopäevi korraldada, kus mesinikele huvi pakkuvaid  teemasid käsitletakse. Järjekordne selline kokkusaamine saab teoks eeloleval laupäeval, 8. veebruaril Põltsamaa kultuurikeskuses.

Põltsamaa Mesinike Seltsi juhatuse liikme Ain Seederi sõnul on nüüd vaja kõigil mesinikel koostada majandusaasta aruanne ja teha kokkuvõtted möödunud mesindusaastast. Pealegi algab ettevõtjatel uus viisaastak, mis toob kaasa uued tegevused ja nõuded. Käivitub ka uus Maaelu Arengukava koos uute meetmetega. Kulude optimeerimisest mesindusega tegelemisel räägib infopäevast osavõtjatele konsulent Liia Lust, ühistegevuse kasulikkusest mesinduses annab ülevaate ühistegevuse nõunik Leho Verk ning mesilaste talvitumisega seotud tähelepanekutest kõneleb Pajusi valla Kubja talu mesinik Jüri Lugus. Ain Seederi sõnul selguvad infopäevadel käsitletavad teemad mesinike seltsi juhatuse liikmete kokkusaamistel, kus omavahel nõu peetakse.   Infopäeva korraldamiseks taotletakse raha PRIA-lt, milleks on kirjutatud vastav projekt. Seederi sõnul tuleb infopäev algselt siiski mesinike oma rahaga läbi viia ja hiljem esitatakse kuludokumendid PRIA-le, kus rahastamiseks otsus langetatakse. Infopäevale pole osalejatel tarvis ette registreerida, seetõttu ei oska korraldajad öelda, kui palju huvilisi kohale tuleb. Tavaline arv on umbes 30 inimest. Rahastamistaotluse rahuldamise eelduseks on vähemalt 15 huvilise osalemine. Lisaks Põltsamaa piirkonna mesinikele osaleb siinsetel infopäevadel tavaliselt veel rahvast Järvamaalt, Viljandimaalt, Tartumaalt ja mujaltki.

Ain Seederi sõnul on enne uue mesindushooaja algust plaanis korraldada veel üks infopäev märtsikuus, mis saab teoks juba mesindusprogrammi toetusel. Märtsis toimuval infopäeval on üks esinejatest taas Jüri Lugus, kes räägib mesilasemade kasvatamisest. Juunis on plaanis ekskursioon Venemaale Pihkva oblastisse, kus soovitakse kohtuda sealsete mesinikega. Läbirääkimised selles osas käivad ja Pihkva oblasti kolleegid on andnud nõusoleku Eesti külalised vastu võtta.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus