Merlyn Uusküla: Lastele suunatud lood on alati väga vahvad

Vooremaale andis intervjuu muusik Merlyn Uusküla, kes möödunud laupäeval Kaiaveres toimunud Vudila mängumaa 10 hooaja avasündmusel esitles selle turismi- ja meelelahutusettevõtte tunnuslaulu. Lauljaga oli juttu ka vutimunadest, ajakirjandusest ja paljust muustki.


Mis oli esimene mõte, kui teile tehti ettepanek Vudila mängumaa kümnenda hooaja puhul luua neile uus tunnuslaul?

„Tore ettepanek oli ning kuna asjaga oli ka hooaja eel üsna kiire, siis otsustasin projekti kaasata Aapo Ilvese, kes tegi kiiresti väga head sõnad. Viis on siis minu poolt kirjutatud ja koos lastega sai uus lugu ka stuudios sisse lauldud. Lastele suunatud lood on alati väga vahvad ja loodan, et see lugu saab laste seas populaarseks suvel, sest seda on väga lihtne ka kaasa laulda.”

Millise emotsiooni saite Vudila laulus tuntud luuletaja Aapo Ilvese sõnadest?

„Aapoga olen varem koostööd teinud juba Nexuse aegadest saati ja tema sõnadele viise kirjutada on väga lihtne. Koostöö sujus hästi ja ta tabas sõnumina hästi ka Vudila olemuse ära.”

Kas proovisite Vudilas ära ka mõne atraktsiooni?

„Sel korral oli rõhk pigem päevajuhtumisel ja enda esinemisel, kuid usun, et kunagi tulevikus sattun sinna veel ja siis kindlasti proovin ka midagi ise ära.”

Vudila on omale nime saanud kunagisest Kaiavere vutifarmist. Kas olete söönud vutimune ja kuidas need maitsevad? Kas see on müüt, et toore muna joomine lauluhäälele kaasa aitab?

„Eks ma ikka olen söönud, aga ega ma vist maitsel väga vahet ei tee, ainult välimusel. Aga jah, see toore muna joomine vähemalt minu meelest on küll müüt, sest ei tea kedagi, kes sellist asja praktiseeriks. Aga samas, kui proovinud pole, siis ju ei tea ka.”

 Milline on teie enda lemmiklaul enda repertuaarist?

„Tegelikult ei ole mul kindlat lemmikut, aga usun, et pigem hoogsamad lood, kus publik aktiivselt kaasa laulab ja tantsib annab ka esinejale rohkem tagasi energiat lavale.”

 Milliseks kujuneb üldse teil tänane suvi? Palju on esinemisi ja kas jääb aega ka puhkamiseks?

„Suvegraafik on juba täis ja sellega olen aastate jooksul harjunud, et suvi on aasta aktiivseim aeg esinejale. Puhata saab väga mõnusasti ka nädala sees, kui on rahulikum ning samuti käies erinevatel suveüritustel esinemas, saab tihti ka seal end veidi vabamalt tunda. Küll aga erandina selle aasta jaanipäeval ma ei esine, vaid lähme perega puhkama Eestist ära. Jaanipäevadel olen esinenud vist kümme aastat järjest.”

 Kuidas võiks teie arvates Eestimaal puhkamise võimalusi veelgi atraktiivsemaks  ja kosutavamaks muuta?

„Arvan, et Eesti puhas loodus on see, mis võiks olla paremini presenteeritud ja samuti võiks olla veel rohkem suuri SPA-sid erinevates piirkondades. Spa-turism on üsna populaarne ja sobib igas vanuses sise- ja välisturistile.”

 Milline on teie jaoks üks huvitav ja samas ka tervislik puhkus?

„Mulle meeldib käia looduses, metsas ja matkaradadel. Samuti meeldivad väga SPA-d.  Oleneb palju aega on, siis ma tavaliselt midagi sellist puhkuseks Eestis valin.”

Millises Eestimaa või maailma paigas tunnete end üldse kõige mõnusamalt ja miks?

„Parim koht on ikkagi kodu. Samuti meeldib vahel käia mereääres vaikust nautimas. Eriti kui on olnud väga pikk nädalalõpp, siis meri annab alati head ja puhast energiat juurde. Kuigi reisimine väga meeldib mulle, siis alati on koju jõudes ikka kõige parem tunne.”

 Üks teie tuntumaid laule kannab peakirja „Raju Reede”. Kuidas teile endale reeded meeldivad või on lemmikpäev hoopis mõni teine?

„Minu lemmikud on kindlasti nädalalõpud, kus toimuvad toredad esinemised ja samuti esmaspäev, kus saab pikalt magada ja ennast välja puhata. Esmaspäevaks ma endale kunagi midagi varakult ei planeeri, et saaks just ennast esinemistega kaasnevatest magamata öötundidest välja magada, mis nädalavahetusel tekivad.”

 Vikipeediast võib lugeda, et olete töötanud ka Postimehes ajakirjanikuna. Kas tegelete ka praegu selle loomingulise tööga ja mida arvate tänasest Eesti ajakirjandusest?

„Usun, et ajakirjandus teeb oma tööd väga hästi ja on sõltumatu, nii et arvan hästi.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus