Merit Tarkvara majandustarkvara müük kasvas kolmandiku võrra

Kasvust suurima osa andsid 319 väikeettevõtete raamatupidamisprogrammi Merit Aktiva litsentsi (kasv 64%) ja 258 palgaprogrammi Merit Palk litsentsi (kasv 43%), teatas firma direktor Andres Kert. Rahalises vääringus ulatus müük ligi nelja miljoni kroonini, mis moodustas enam kui veerandi firma 15-miljonilisest aastakäibest.

Lihtne ja kasutajasõbralik

“Kiire kasv näitab, et meie strateegia pakkuda erinevate vajadustega ettevõtetele erinevaid tooteid on ennast täielikult õigustanud,? kommenteeris Kert. ?Üks toode ei sobi kõigile, sest vajadused on väga erinevad.?

Hinnanguliselt kümnendiku võrra kasvanud Eesti majandustarkvara turul on Merit Tarkvara saavutus märkimisväärne.

Merit Aktiva on kergesti õpitav ja kasutajasõbralik, raamatupidamisprogramm automatiseerib kõik tähtsamad raamatupidamisega seotud tegevused.

Näiteks mugav funktsioon on arvete saatmine e-postiga ja aruannete eksportimine erinevatesse andmeformaatidesse. Programmi automaatne uuendamine toimub interneti vahendusel.

Merit Palk on samuti lihtsalt kasutatav paljude võimalustega palgaarvestuse tarkvara, mis sobib nii väikestele, keskmistele kui ka suurtele kuni 1000 töötajaga ettevõtetele.

?Meie majandustarkvara klientideks on valdavalt väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted. Merit Aktiva on sageli firma esimene raamatupidamisprogramm. Selle tasuta versiooniga saab alustada tööd ühtegi krooni välja käimata ning väikese mahuga ettevõte saab sellega kogu oma raamatupidamise tehtud,? ütles Andres Kert. ?Need firmad, kes vajavad keerukamat arvestust, saavad üle minna Microsoft Navisionile, mis on konkurentsitult kõige suuremate võimalustega väikeste ja keskmiste ettevõtete tarkvara.?
Merit Aktivat ja Palka kasutab üle Eesti rohkem kui 1000 klienti. Jõgeva piirkonnas hakkab klientide arv jõudma 700-ni.

Konkurente napilt

Andres Kert peab Merit Aktiva suurimateks konkurentideks HansaRaamat ja teisi Hansa-seeriasse kuuluvaid programme nagu First Office ja Hansaworld SBE.

Raamatupidamisprogrammi Merit Aktiva eeliseks on orienteeritus spetsiaalselt väikefirmadele. Hansa on tehtud suurema ettevõtte vajaduste järgi (näiteks ei saa seal dokumente parandada) ning väikeettevõttele pakutakse suure programmi kärbitud versiooni.
?Oleme oma tooted positsioneerinud niimoodi, et konkurente on vähe. Meil on õnnestunud luua täiesti uus sihtgrupp firmadest, kes näiteks palkade arvestamiseks varem üldse spetsiaalprogrammi ei kasutanud ja töötasid Exceliga. Nüüd nad veenduvad, et palgaprogrammiga on siiski lihtsam, kuna programm teeb palju tööd raamatupidaja eest ära,? selgitas Kert.
Raamatupidajad, kellega Vooremaa ajakirjanik vestles, nentisid, et raamatupidamisprogramme võrrelda ning ühtesid headeks, teisi kesisteks nimetada on üldiselt kohatu, sest erinevad programmid on mõeldud erineva suuruse ja spetsiifikaga ettevõtetele ning institutsioonidele.

Litsentsid kingituseks

Edukale infotehnoloogiafirmale pole võõras ka heategevus. Eelmise aasta lõpus kingiti Eesti Puuetega Inimeste Kojale 35 Merit Aktiva litsentsi, kõikide Koja allüksuste jaoks. ?Oleme valmis ka tulevikus koostööd jätkama,? kinnitas Kert. ?Loodame, et Merit Aktiva on piisavalt lihtne, et inimesed seda programmi tegelikult kasutama hakkaksid.?
Merit Tarkvara alustas tegevust 1991. aastal ning on praegu üks juhtivatest majandustarkvara tootjatest Eestis. Firmas töötab 26 inimest, peakontor asub Põltsamaal, filiaalid Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõgeval. Müüakse arvuteid, lisaseadmeid ja tarkvara, kauplustes on saadaval ka bürootarbed. Osutatakse raamatupidamisteenust.

?Kuigi meid teatakse kõige rohkem majandustarkvara järgi, on meil ka tipptasemel võrguehitus- ja hooldusmeeskond ning seda just Jõgeva osakonnas,? lisas Andres Kert.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus