Merilii ja Triinu Jalg maailmameistrivõistlustel 20 parema hulgas

 

Täna jõudsid Tallinnas Nõmmel lõpule nooremate vanuseklasside maailmameistrivõistlused kabes. Kaks vooru enne turniiri lõppu olid Eesti kabetajatest omaealiste seas parimal positsioonil Palamuse gümnaasiumis õppivad Jõgeva Kabeklubi liikmed Merilii ja Triinu Jalg.

Minikadettide hulgas oli Merilii Jalg seitsme vooru järel 28 kabetaja hulgas seitsme punktiga 15. kohal. Senistes matšides on 13-aastane Merilii alistanud Ruxuan Xia (Hiina), Nicole de Vries’i (Holland) ja Annija Loce (Läti), viigistanud Rita Packauskaitega (Leedu) ning kaotanud Suzanne Staalile (Holland), Jana Jakubovitšile (Valgevene) ja Anastassia Arhangelskajale (Venemaa). Seitsme vooru järel juhtis täisedu 14 punktiga venelanna Vera Gorbatšova, hiinlanna Jie Cui ja Jana Lazovik (Valgevene) olid kogunud võrdselt kümme punkti. Ülejäänud Eesti kabetajatest oli Maria Jõesoo 24., Rebeca Riisna 25. ning Liina Kask 28.

Pisikadettide turniiril kuulus 9-aastasele Triinu Jalale seitsme vooru järel kuue punktiga 17. koht. Luise Gabberti (Holland) ja Karmen Kuusiku (Eesti) alistanud Triinu oli lisaks viigistanud Liza Zaharova (Läti) ja Lisa Scholtensiga (Holland) ning kaotanud Munkhjin Baatarkhuule (Mongoolia), Xiaoya Xu’le (Hiina) ning Sofia Mdelašvilile (Gruusia). 13 punktiga oli sel hetkel liider Maria Tšasnakova, kellele järgnesid Viktoria Nikolajeva (mõlemad Valgevene) 11 ja Angelina Skrjabina (Venemaa) 10 punktiga. Teised Eesti kabetajad jäid 28 osavõtja hulgas turniiritabeli lõppu: Karmen Kuusik,  Berit Antoi, Anett Moor ja Darja Jõesoo asusid seitsme vooru järel neljal viimasel kohal.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus