Merike Annuk pildistas Suure Munamäe torni tipus kärbest

</p>

Jõgeva linnaraamatukogu lugemissaalis on üleval harrastusfotograaf Merike Annuki näitus “Hetked, mis jäävad”. Vaadata saab ligi kolmekümmend viimase kolme aasta jooksul tehtud fotot, millest kõige kaugem on pildistatud Hispaania rannikul. Kärbse jäädvustas Merike Annuk aga Suure Munamäe vaatetorni tipus.

Näituse avamisel ütles jõgevlanna Merike Annuk, et fotoaparaat on tal peaaegu alati kaasas, sest pidevalt kohtab ilusat ja huvitavat, mida jäädvustada.

“Suurema osa pilte olen teinud Jõgevamaal, sealhulgas Endla looduskaitsealal. Kärbse tabasin aga Suure  Munamäe vaatetorni tipus,” ütles näituse autor. “Mulle meeldib reisida, kõige kaugemalt pärit näitusefoto on tehtud Hispaanias.”

Merike Annuk on käinud lühiajalistel fotograafiakursustel ja mõndagi õppinud teiste  selle ala harrastajate loomingust. Heade piltide tegemiseks ei pea tema sõnul tingimata muretsema kallihinnalist fotoaparaati, vaid piisab ka lihtsamast digitaalaparaadist.

Merikest innustas tüdrukupõlves fotograafiaga tegelema tema isa Olavi.

“Minu esimene fotoaparaat oli Smena. Mäletan, kuidas isaga õhtuti tänaseks ajaloolisteks saanud vahenditega fotosid suurendasime ja ilmutasime.”

Jõgeva linnaraamatukogus avatud näitus on Merike Annuki fotode esimene avalik väljapanek.

“Merikese fotod sobivad suurpäraselt jõulukingiks,“ avaldas arvamust raamatukogu direktor Sirje Narits. “Merike Annuk on oma näitusele valinud väga hea pealkirja — “Hetked, mis jäävad”,” märkis üks näitusekülastajaid Aita Saksing, kes koos Merikesega mõnegi ettevõtmise on korraldanud.

“Merikest tasuks julgustada, et ta ka mitmesugustel sündmustel sagedamini pildistaks,” ütles  vend Kristjan Annuk, kes tegeleb pidude korraldamise ja juhtimisega.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus