Meremäe koolis avati kodundusklass

Möödunud reede pärastlõunal avasid Meremäe kooli ja valla juhid pidulikult kodundusklassi, mille valmimiseks kulus viis aastat. Tegemist on kahe remonditud ruumiga, millest üks on igati kaasaegselt sisustatud köök, kus on muu hulgas pesu- ja nõudepesumasinad, elektripliit, kohvimasin ning televiisor. Lisaks kuulub klassi juurde tikkimis- ja õmblusmasin, SMART-tahvel ning sülearvuti.

Klassi loomisega tegelenud kooli käsitöö- ja kunstiõpetaja Mailis Lumi sõnul rääkis ta juba 2008. aastal toonasele kooli direktorile Igmar Mattole, et koolile oleks vaja kodundusklassi. Nimelt pidid kooli uue ainekava järgi ka poisid hakkama söögitegemist õppima. Mõte idanes mitu aastat. Lõpuks õnnestus tänu volikogu liikme Arno Varese taganttorkimisele ja riigikogu liikme Inara Luigase initsiatiivile saada selleks 20 000 eurot. Luigase poolt on tegemist erakordse pingutusega, sest tema enda koduvalla Mikitamäe koolis selline klass puudub.

Õpetaja Lumi avaldas Luigasele tehtu eest tänu, kinnitades, et selline klass on iga õpetaja unistus.

Vallavolikogu liige Arno Vares rõhutas klassi avamisel muu hulgas, et kooli eest peavad kõik seisma, sest kui pole kooli, pole varsti vallas elanikke. Vallavanem Rein Järvelill lisas, et klassi eest võidelnud õpetaja suhtumine, et tahan ja pean saama, on kõige õigem suhtumine.

“Minu eesmärk on, et kõigi asjadega oleks nii,” ütles Järvelill. “Kui on vaja, peab saama. Sama lugu on noortekeskusega. Kooli seinad peab ka korda saama. Kui tahtmist pole, ei juhtu midagi.” Vallavalitsuse poolt kinkis ta värskele kodundusklassile Vesta Reesti kokaraamatu “Minu köök”.

Pidulikul sündmusel osalenud said maitsta õpilaste poolt samas klassis valmistatud torti.

i

INNO TÄHISMAA

blog comments powered by Disqus