Mere tagant meistritiitliga

Sihtasutuse Põltsamaa Sport spordikooli U-18 vanuseklassi võrkpallimeeskonnale on käesolev hooaeg kujunenud eriti edukaks: jaanuaris tuldi Eesti Võrkpalliföderatsiooni karikavõitjateks, aprilli lõpus aga oma vanuseklassi Eesti meistriteks.

Ehkki föderatsiooni karikavõistluste finaalturniir peeti koduses Põltsamaa Felixhallis ja hiljutine Eesti meistrivõistluste finaalturniir Kuressaares, tuli turniirivõit meeskonna treeneri Toivo Uusna sõnul teisel juhul kergeminigi kätte kui esimesel. Meistrivõistluste finaalturniiri esimesel päeval saadi kahest vastasest, Audentesest ja Tartu Premium 7/Salvast üsna kergesti jagu ning mõlemad mängud lõppesid tulemusega 3:0.

Teisel päeval, mil mängiti kahe kohaliku võistkonnaga, asjad enam nii lihtsalt ei läinud, vaid võidu kättesaamiseks tuli kummaski kohtumises ära mängida viis geimi. Kui esimese vastase, Saaremaa spordikooli puhul oli vaatamata vahelduvale numbrilisele edule ülekaal enamasti siiski Põltsamaa poolel, siis Kuressaare Vanalinna spordiklubile oleks võidud ka alla jääda.

“Poisid polnud liiga lühikese puhkeaja tõttu eelmisest mängust veel päriselt taastuda jõudnud,” ütles Toivo Uusna. “Samas said nad väga hästi aru, et kui nad ka selle mängu võidavad, on turniir sisuliselt võidetud. Et nad end ilma treeneri utsitamiseta kokku võtta ja vastased murda suutsid, näitab poiste tugevat vaimu.”

Viimase päeva mängust Võru spordikooli vastu poleks põltsamaalastel enam võitu vaja olnudki, ent kuna kaotada olnuks ebasoliidne, siis pingutati end täpselt nii palju kui vaja ja võideti 3:1. Põltsamaa meeskonna liikmed Sander Kulp ja Taavi Arula arvati turniiri nelja parema mängija hulka.

Edukas esinemine Eesti meistrivõistlustel, võrkpalliföderatsiooni karikavõistlustel ja Eesti karikavõistlustel (seal jäädi neljandaks) andis Põltsamaa U18 vanuseklassi võrkpallimeeskonnale õiguse esindada Eestit oma vanuseklassi Balti meistrivõistlustel, mille turniir peetakse homsest pühapäevani Võrus. Eestist osalevad seal veel Audentese ning Saaremaa ja Võru spordikooli meeskond. Ka Läti ja Leedu panevad välja neli meeskonda.

“Meie jaoks oli kõige olulisem neile võistlustele pääseda. Missuguse koha Võrus välja mängime, pole enam nii tähtis, vajalikke kogemusi saame sealt igal juhul,” ütles Toivo Uusna.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus