Memme-taadi suvepeo korraldustoimkond jätkab tööd

Peoplaane olid pidamas Jõgeva maakonna rahvakultuuri spetsialist Pille Tutt, Tabivere kapelli juhendaja Liidi Vaino, Palamuse valla rahvatantsurühmade juhendaja Aime Oole ning Tabivere muusikakooli juhataja, mitmete isetegevusringide juhendaja Liia Koorts ja Tabivere valla rahvatantsurühmade juhendaja Aivar Aitsar, kes on ka peo lavastajad.

Toimkonna tööga liitusid seekord Jõgevamaa Pensionäride Ühenduse juhatuse esimees Heino Ilves ja Tabivere valla abivallavanem Kalev Kurs. Pidu on pühendatud Eesti Vabariigi 90. aastapäevale ja kannab  pealkirja “Mu isamaa armas”.

?Nõupidamisel otsustasime, et lavastajad käivad kohapeal ja tutvuvad kõigi piirkondade pakutavate esinemiskavadega, et muu hulgas teada saada ka nende kavade pikkus. Ühe piirkonna moodustavad näiteks Põltsamaa vald ja linn, teise Palamuse koos Kuremaaga jne.  Lisaks piirkonnakavadele on paika pandud ka ühine repertuaar (laulud, kapellilood), mille kohta osalistele info juba teatavaks tehtud on. Kokku on peole oodata  ligikaudu 360 lauljat-pillimängijat-tantsijat. Meie nägemus on, et Tabivere park, kus pidu peetakse, muutub 15. juuniks tõeliseks taluõueks, kust ei puudu ka meie taluaedadele iseloomulikud lilled ? pojengid, murtudsüdamed jne. Kujunduse osas on meid lubanud aidata Ester Eddor oma meeskonnaga. Et pärislavata siiski läbi ei saa, meil pargis seda aga pole, pannakse kilpidest kokku teisaldatav põrand,” avaldas peotoimkonna juht, Tabivere valla kultuurijuht Tiina Tegelmann pisut ka täpsemaid plaane ja lisas, et praeguseks on juba teada ka organisatsioonid, kes pidu toetada on lubanud. Need on Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Jõgevamaa Pensionäride Ühendus, Jõgeva maavalitsus ja Tabivere vald.

Järgmine töökoosolek peetakse Tiina Tegelmanni sõnul Tabiveres märtsikuus.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus