Meistritiitlid läksid noortele

Olenemata sellest, et mitmed aktiivsed orienteerujad ei saanud osaleda ajapuuduse või vigastuste tõttu, lõpetas raja seitse mees- ja neli naisorienteerujat. Selleks, et osaleksid ka algajad ja noored, sai valitud suhteliselt lühikesed ja lihtsad rajad hea läbitavusega maastikul.

Mõlemad maakonna meistritiitlid üldarvestuses läksid noororienteerujatele.

Meeste 4,11 km 9 kontrollpunktiga rajal võitis Oskar Orupõld ajaga 29:11, talle järgnesid Tauno Kure 30:17-ga ja Rain Vaikmäe 34:17-ga. Need tulemused andsid sellel rajal võistelnud 62 üldosaleja hulgas vastavalt esimese, teise ja kuuenda koha.

Naiste 3,10 km 8 kontrollpunktiga rajal võitis Laura Suur ajaga 23:47, järgnesid Minija Pääslane 25:18-ga ja Rahel Valdmaa 34:34-ga. Kokku osales sellel rajal 26 võistlejat, neist 18 naist. Jõgevamaa paremate tulemused olid vastavalt teine, kolmas ja kaheteistkümnes.

Noorteklassides H18/D18 kuulusid kaks kirkamat medalit üldarvestuse esimese ja kolmanda koha omanikele, seega Oskar Orupõllule – Rain Vaikmäele ning Laura Suurele ? Rahel Valdmaale. Noorteklassis H14 saavutas esikoha Indrek Pärn, kes läbis meesteklassi raja ajaga 42:19, olles Jõgevamaa meeste üldarvestuses kuues ning neljapäevaku üldarvestuses 29.

Tulemustega saab tutvuda spordiklubi Kalju ja Tartu orienteerumisneljapäevakute kodulehtedel.

Järgmisena kavatsevad maakonna paremad orienteerujad osaleda Otepääl toimuvatel Eesti meistrivõistlustel pikal rajal (maratonorienteerumises), kus radade pikkused ja raskusaste erinevad Välgi neljapäevakust tunduvalt. Eelnevaid treeningvõistlusi on jäänud aga väheseks, kuna näiteks Lääne-Virumaal on tuleohu tõttu ära jäänud juba kolm orienteerumiskolmapäevakut järjest: 9., 16. ja 23. augustil, hoolimata viimaste päevade vihmasadudest. Kui orienteerujad ei pargi autosid metsa, vaid jätavad teedele, ei ole metsa süttimine võimalik ka väga kuival perioodil.

TAUNO KURE

blog comments powered by Disqus