Meistritiitel jõgevamaalasele Kaspar Aasale

Lohusalus toimusid 21.-24.augustini Tallinna Jahtklubi Karikavõistluste raames Eesti meistrivõistlused kõikides peamistes paadiklassides. Kokku osales suurregatil 177 paati Eestist ja Soomest.

Kaspar Aasa saavutas klassis purjelaud 15N (noored vanuses alla 15 aastat) esimese koha ja tuli Eesti meistriks. Ühtlasi tuli ta klassis purjelaud 17N (noored vanuses alla 17 aastat) teisele kohale.

Klassis purjelaud osales 18 vanemat ja 25 noort purjelaudurit. Noored purjelaudurid klassis 15N ja 17N sõidavad korraga sama rada ja neile peetakse ühist punktiarvestust. Erinevus kahe klassi vahel seisneb purje suuruses: 15 a. noored sõidavad 6.8m2 purjega ja 17 a. noored 7.8m2 purjega. Arvestades seda asjaolu, tegi Kaspar Aasa väga head sõidud, edestades nii 15-a noori kui ka suurema purjega sõitvaid 17-a noori, jäädes alla ainult favoriidile Tony Mõttusele.

Kaspar Aasa elab Tormas ja õpib C.R.Jakobsoni nim Torma Põhikooli 8. klassis. Suviti treenib Tallinnas Hawaii Surfikoolis Pirital ja iseseisvalt Jõgevamaa järvedel, põhiliselt Peipsi ja Kuremaa järvel.

Alates 2006. aastast kuulub Kaspar Eesti koondisse.

Rahvusvahelist võistluskogemust sai noormees sel aastal Sitsiilias Marsalas toimunud Raceboard noorte MMil, kus Kaspar sai eestlastest parima tulemuse, jäädes poiste arvestuses 23. kohale.

Lohusalu regatt oli ühtlasi Eesti Karikavõistluste II etapp, sellele eelnes Roomassaare Regatt, kus Kasparil läks sama hästi. Tulemas on veel III etapp, mis toimub 22.-24. septembrini Pirital ja kus selgub Eesti Karikavõistluste võitja.

Erika Aasa

blog comments powered by Disqus