Meie-saates meist ka

Isetegevuskollektiivide tööd käidi Tabiveres saate tarvis lindistamas 12. novembril. Maire Aunaste valis sealt saatesse lastekapelli, naisansambli ja harrastusteatri. Saatejuhi eesmärk oli seekord jäädvustada just nimelt proovi, isetegevuslase argipäeva, rääkis Tiina Tegelmann. Linti saadi nii laul kui pillimäng ja osava kaameratöö tagajärjel isegi väikeste pillimeeste naeratused ? sellele vaatamata, et võttegrupp eelmisest tööpaigast hilja tulema sai ning lapsed oodates-närvitsedes juba väsida jõudsid. Ka katkend harrastusteatri praeguseks juba kahel korral etendunud “Jõulukrati”-näidendist võeti kaasa. Tüki autori ja lavastaja Tõnis Lepaga tegi Maire Aunaste pikema intervjuu.

Stuudiolindistus paljude Eestimaa kultuurijuhtide osavõtul tehti Tallinnas 18. novembril. Et saateaeg teatavasti piiratud on, siis kõigile stuudiossekutsututele sõna anda ei jõutudki. Nii jäi tõeline kaamerapalavik seekord kogemata ka Tiina Tegelmannil, kellele saatejuht Aunastel küll küsimusedki ette valmistatud olid. Saates räägib meie maakonna esindajana Irja Paavo.

“Maire Aunaste tunnistas, et mõtte teha saade meie rahvakultuurist ja selle püsimajäämisest, maarahvamajade olukorrast ja tulevikust andis talle Viljandi Kultuurikooli kursusekaaslane Arvet Toom, kes nüüdseks juba siitilmast lahkunud, kuid kes töötas aastaid Pärnumaal Võidula rahvamaja juhatajana. Aunaste sõnul pühendabki ta 19. detsembril eetrissemineva saate Arvet Toome mälestusele.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus