Meie rahva ajalugu on tema vaimuvara lugu

Kooliaeg on alanud. Mõnusast suvepuhkusest on jäänud tore mälestus, millest veel mõnda aega sõpradega muljeid vahetatakse.

Teadmistepäev tõi õpilased ja õpetajad taas koolimajja kokku. Esmakordselt kooliminejatel säras ootusärevus silmis, paljudel olid ka emad-isad julgustuseks kaasas. Päeva pidulikkust rõhutasid riigilipud ja lilleõied pisikeste sõrmede vahel.

Igal lapsel ja õpetajal on oma kool, kuhu sammud seati. Oma kool liidab õpilased ja õpetajad ühtseks kollektiiviks. See on kui teine kodu, mis hoiab oma asukaid. Kogu kollektiiv tunneb  uhkust oma kooli saavutuste üle ja peab kalliks kooli traditsioone. Oma kooli tahetakse tulla iga päev. Selles koolis õpitakse, mitte ei tuubita, ning lapsed oskavad omandatud teadmisi praktilises elus kasutada. Õppeprotsessi loomulikuks osaks on aktiivne tegelemine spordi ja kultuuriga. Selline on hea oma kool, mille lõpetajate tiivad on võimelised noort elluastujat kõrgele kandma. Heast koolist pärit vilistlased külastavad edaspidigi oma kooli ja toetavad selle arengut.

Jõgevamaal on käesoleva õppeaasta seisuga viis lasteaed-algkooli, viis lasteaed-põhikooli, kaks algkooli ning seitse põhikooli. Gümnaasiume on maakonnas samuti viis, kusjuures Jõgevamaa gümnaasiumis õpivad vaid 10. – 12. klassi õpilased. Keskharidust on võimalik omandada ka mittestatsionaarse õppega Jõgeva täiskasvanute keskkoolis ning kutseharidust Põltsamaa ametikoolis ja Luua metsanduskoolis.

Maakonnas läks käesoleval aastal esimesse klassi 282 õpilast, keda hakkavad õpetama kvaliteetse hariduse alustalad – head õpetajad. Igal aastal tunnustame enne kooliaasta algust maakonnas silma paistnud pedagooge. Aasta lasteaiaõpetaja tiitli pälvis Silvi Teppan Torma lasteaiast Linnutaja”. Jõgeva põhikooli õpetaja Tiiu Õunap valiti aasta klassijuhatajaks. Aasta klassiõpetaja tiitli pälvisid Põltsamaa ühisgümnaasiumi õpetaja Külli Kalvist ja Jõgeva põhikooli õpetaja Linda-Ammalia Tross.

Põltsamaa ühisgümnaasiumist pälvisid Kaja Linde aasta gümnaasiumiõpetaja ja Meeli Nõmme aasta põhikooliõpetaja tiitli. Luua metsanduskooli õpetaja Aino Mölder tunnistati aasta õpetajaks kutsehariduse valdkonnas. Parima õppeasutuse juhi tiitli sai Tabivere põhikooli direktor Piret Siivelt.

Esimesel koolipäeval tervitasin õpilasi kooliaasta alguse puhul Põltsamaa ühisgümnaasiumi aktusel ja Jõgevamaa gümnaasiumi ning Jõgeva põhikooli koolimarsile järgnenud pidulikul kogunemisel kesklinnas.

Soovin kõigile õppuritele usinat teadmiste omandamist, kõigile pedagoogidele aga entusiastlikku teadmiste jagamist. 

i

VIKTOR SVJATÕŠEV, maavanema kohusetäitja

blog comments powered by Disqus