Meie parim talisportlane

Uus talispordihooaeg alles hakkab tuure koguma, kuid Eestil on juba ette näidata 11. koht maailma karikavõistluste sarjas.


Meid rõõmustab teadmine, et sellega tuli toime Adavere kiiruisutaja Saskia Alusalu. See on tulemus, mida mõnel talispordihooajal pole suudetudki saavutada. Seda enam oli üllatav kuulata-vaadata, kuidas ERR-is see uudis alles saatelõpus napimalt eetrisse lipsas. Mis muud, et kiiruisutamine pole ajakirjanike seas veel erilist populaarsust võitnud.

Sel aastal koos Norra koondisega harjutava Saskia Alusalu hooaja sissejuhatus on olnud aga paljulubav. Noor sportlane on selle nimel teinud palju rutiinset tööd, nii füüsilises ettevalmistuses kui ka tehnika lihvimises. Kuna Eestis kiiruisutamisega tipptasemel tegelemiseks võimalused puuduvad, elab maailma tippu kuuluv Jõgevamaa sportlane suurema osa aja võõrsil treenides ja võisteldes.

Seda enam võis ta möödunud nädalal rõõmu tunda plaanivälisest koduskäigust, sest tavaliselt on ta alates hilissuvest esmakordselt saanud kodumaale põigata jõulude ajal. Nüüd võimaldas aga võistluspaikade kodulähedus tulla korraks Adaverre, et ka vaimuakusid laadida. Nagu tegusal tippsportlasel ikka, olid päevad liiga lühikesed, et kõike soovitut teha. Sest lisaks hingele lisajõu ammutamisele tuli ka nendel päevadel usinalt treenida.

Juba nädala pärast ootab meie parimat talisportlast ees MK-etapp Nur-Sultanis. Usume, et praegune 11. koht ei jää eeloleva hooaja laeks, vaid et meil on põhjust kirjutada uutest rekorditest ja kõrgetest kohtadest.

blog comments powered by Disqus