Meie noormaadlejad esinesid hästi

Sellist võistlust peetakse Jõgeval teist aastat järjest, kus parimad selguvad kahe maadlusstiili kokkuvõttes. Tõenäoliselt on see ka ainulaadne maadlusvõistlus kogu maailmas. Maadlejate ja asjaosaliste poolt kostus peale võistlust kiitust ja tänu, sest väga tihti ei saa ju kreeka-rooma maadlejad vabamaadlejatega võistelda ega ka vastupidi.

Seekord võisteldi kahes vanusegrupis ja maadluses võtsid mõõtu kuni 15 aastased noormehed ning kuni 11 aastased poisid. Maadlusheitlused olid üpris tulised ja võistluste informaatori Erki Suitsu suust oli kuulda päris tihti, et võitsid Põltsamaa või Jõgeva noormaadlejad. See teeb heameelt, sest kahe nädala pärast on Eesti õpilaste meistrivõistlused Põltsamaal. Oleks üpriski tore saavutada võistkondlik esikoht just oma kodus. Põltsamaa maadlustreener Arved Külanurm on teinud noormeestega võistlusteks väga hea eeltöö ja seda mitte ainult viimases treeninglaagris koolivaheajal. Hea vorm on saavutatud pigem mitmeaastase tööga.

Nii saavutasid Põltsamaa noormeestest üldvõidu Aimar Andruse, Ander Vaher, Ardi Andruse, Sander Orion ja Aavo Olgo. Pronksise medaliga piirdusid Eugen Jäger ja Ivo Rosin.

Jõgeva poistest sai üldvõidu kõige kergemas kaalus võistelnud Mattias Säärits, samas kaalus sai Mark Tamm hõbemedali. Vapper oli ka võistluste ainuke tüdruk Kätri-Avelin Säärits, kes sai kolmeteistkümne võistleja hulgas teise koha.

Võidurõõmu said lisaks eelnimetatutele tunda ka Rait Pindis, Marek Ilves, Oleg Bortnikov, Almar Kaarend ja Jargo Kütt Jõgevalt ning Sander Saar, Sander Kütt ja Hendrik Orion Põltsamaalt.

Jõgevamaa võistkond saavutas ka üldvõidu, mille teeb muu hulgas hinnatavaks asjaolu, et kaks järgnevat võistkonda ? maadlusklubi Suure Karu Pojad Vändrast ja maadlusklubi Nelson Tallinnast ? said kahepeale sama palju punkte kui raskejõustikuklubi Ramm. Võistluste kunagise algataja Ants Paju välja pandud parima maadleja eriauhinnad võitsid Sander Orion vabamaadluses ja Erik Int kreeka-rooma maadluses.

Võistluste heatasemelise läbiviimisel andsid oma positiivse panuse peakohtunik Peep Arold, Jõgeva Linnavalitsus, Jõgeva Vallavalitsus, Jõgeva Maavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Siimusti Keraamikatehas Siker, Põltsamaa E-Piim, Tartu õlletehas AleCoq, Särka Sport, Merleeni tantsutüdrukud ja Kalju Andersalu.

Võitjad:

1995 sündinud ja nooremad poisid:
20 kg Mattias Säärits, Jõgeva Ramm
25 kg Keyt Muuga, Lähte ÜG
30 kg Greg-Sander Talpas, K.Palusalu nim Spordikool
35 kg Aimar Andruse, Põltsamaa Ramm
40 kg Rene-Aleksander Novikov, K. Palusalu nim Spordikool
50 kg Ragnar Randviir, MK Suure Karu Pojad
+50 kg Sander Silling, MK Suure Karu Pojad

1991-1994 sündinud noormehed:
32 kg Taaniel Piiskoppel, Kadrina SK
35 kg Raigo Mees, Viljandi Tulevik
38 kg Ander Vaher, Põltsamaa Ramm
42 kg Ardi Andruse, Põltsamaa Ramm
47 kg Sander Orion, Põltsamaa Ramm
53 kg Aavo Olgo, Põltsamaa Ramm
59 kg Erik Int, MK Nelson
66 kg Karel Koppel, MK Nelson
73 kg Tõivo Nerep Järvamaa Matimehed
85 kg Siim Lind, MK Suure Karu Pojad


AIMUR SÄÄRITS

blog comments powered by Disqus