Meie metsandus on heades kätes

Tänane persoonilugu räägib Luua metsanduskooli direktorist Haana Zuba-Reinsalust, kes tunnistab kohe algul, et tema veregrupp on metsandus. Sest lapsepõlve veetis ta maaülikooli koridorides ning isaga metsas.


See, et Haana 1998. aastal meie maakonda tuli, on võit Jõgevamaa haridusele, aga ka Eesti metsandusele. Sest tema toel liigume maakonnana õiges suunas: tuntakse vastutust, et õpilased väljuksid koolist lisaks erialastele teadmistele veendumusega, et meie metsanduse eest tuleb seista, seda väärtustada, hooldada, ravida ja hästi suhtuda. Siis on lootust, et nähakse rahanumbritest ja tihumeetritest kaugemale, puude taga olevat metsa kui terviku.

Ja olgugi et enamasti arvatakse, et me raiume liiga palju ning moodne õudusjutt on hundi ja koletise kostüümi riietanud metsas toimetav harvester. Kas see ka päriselt nii on, selgub nii persooniloost, aga ka Jõgeva kultuurikeskuses peetud pärandkultuuri päevast.

Jõgevamaal, eriti Jõgeva vallal, tasub uhke olla. Meil on metsanduskool, Luual tegutsev toimekas kogukond ja inimesed, kes näevad päevi, kuid ja aastaid vaeva selle nimel, et haridus edeneks, külaelu õitseks ja inimesed oleksid rahul. Vähe sellest, aina enam leiavad meie maakonna kooli tee täiskasvanud õppijad. Kas end erialaselt täiendama, elus kannapööret tegema või lihtsalt tarkust omandama. Elukestev õpe on Jõgevamaal ja metsanduskoolis tähtsal kohal ning seda tuleb väärtustada.

Positiivsena mõjub tõsiasi, et Luual ei jääda loorberitele puhkama. Hoolimata mitmetest tunnustustest, kõrgest rahulolust ja headest tulemustest mõistetakse, et alati tuleb uus päev, uued väljakutsed. Ja just selline kaine mõtlemine meid edasi viibki.

blog comments powered by Disqus