Meie maakonnas paarkümmend talgupäeva tänaseks juba tehtud

Kuigi sel aastal on üleriigiliseks Teeme ära! talgupäevaks planeeritud 7. mai, on ligi paarikümnes meie maakonna paigas talgud juba peetud.


Jõgevamaal korraldati sel aastal esimesed talgud juba 16. aprillil, mil Maarja-Magdaleena kiriku kõrval asuvas hektarisuuruses õunaaias korrastati viljapuid. Talgujuht Juta Luts rääkis, et õunapuude eest tuleb teatavasti hoolt kanda kevadel võimalikult vara ning üleriigilisel talgupäeval oleks sellisteks töödeks juba liiga hilja.

Õunaaiatalgutel oli osalejaid neliteist ja nad kõik on ka EELK Maarja-Magdaleena koguduse liikmed. “Me oleme koguduse liikmetega varemgi õunaaias korrastustöid teinud. Lisaks sellele oleme käinud suviti siin vikatitega heina niitmas ning mullu sügisel koristasime talgukorras saagi. Õunad saatsime moositööstusse,” lisas ta.

Maarja-Magdaleenas peetakse siiski talguid ka tuleval laupäeval. Siis tehakse heakorratöid kirikuaias ja  korrastatakse Maarja-Magdaleena puhkeala. 

Talgutel paigaldati paadisild

Poolteist nädalat tagasi pandi paika Kuremaa järve paadisild. Talgujuht Janar Hannolainen selgitas, et sild võetakse alati sügisel enne järve jäätumist ära ning pannakse kevadel tagasi. Et ilmad olid aprilli lõpunädalail juba ilusad ning paljud soovisid paadiga järvele minna, siis otsustati ka sild enne üleriigilist talgupäeva paika panna.

Kuremaa paadisilla paigaldamisel osales kaheksa talgulist. “Lootsime, et tuleb viisteist inimest, siis oleks töö saanud ühe päevaga tehtud. Kaheksakesi kulus silla paigaldamisele kaks päeva,” rääkis Hannolainen. Kuna sel aastal pööratakse talgutel erilist tähelepanu veeohutusele, siis paigaldati ka Kuremaal paadisilla juurde kaldale veeohutuse teemaline  stend koos päästerõngaga. “Tegime stendi veidi suurema, et sinna mahuks ka kalastusinfo,” täpsustas talgujuht. 

Pala vallal ring peal

Pala vallas ollakse tänaseks Teeme ära veebilehel registreeritud talgutega ühel pool. Neljapäeval alustati Pala kooli ümbruse koristamisega, reedel korrastati vallakeskust ning terviseradasid ja eile lõpetati kooli pargi korrastamine. Pala kooli direktor Malle Weinrauch kinnitas, et talgutel osalesid kõik nende kooli lapsed ja korrastustööd jagati kolme päeva peale. Tänaseks on Pala asulal ring peal ning korrastustööd tehtud.

Homme korrastatakse Põltsamaal Lillemetsa pargi mänguväljak, neljapäeval on talgud Laiuseväljal õigeusu kirikla juures, reedel tehakse talgupäeva raames korda Võisiku järve ümbrus ning Laiuse-Mõisaküla kalmistu.

Laupäeval, ametlikul talgupäeval on meie maakonnas ligi poolsada talgut.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus