Meie maakonna laulupoisid olid Tartus edukad

28. veebruaril Jõgeva Ühisgümnaasiumis peetud maakondlikul voorul otsustas zürii lähetada Tartusse edasi võistlema seitse lauljat. Neist kaks ? kõige nooremas vanusegrupis võistelnud Janis Vaht Kuremaa lasteaed-algkoolist (juhendaja Maire Baida) ja 11-aastane Artur Aunap Tabivere Gümnaasiumist (juhendaja Triin Saariste) ? tunnistati reedel Tartus parematest parimateks ja neil on õigus esineda 21. aprillil TÜ aulas toimuval poiste-solistide võistulaulmise üleriigilisel lõppkontserdil ja võistlusel.

“Arturile valisime võistlemiseks välja Anu Röömeli laulu “Tähekild”. See meeldis talle endale ka ja laul on just sobiv tema häälele, mis on väga puhas ja kõrge. Tema vanuserühmast tunnistati aulakontserdi vääriliseks neli poissi, kuid mulle toonitati veel eraldi, et Artur oli nende nelja edasipääsenu hulgast parim. Ta on tõesti väga musikaalne poiss ja lisaks ka muidu selline tore väike sõber, kellega saab asju arutada. Sellist suhet meil polegi, et mina midagi üksi otsustaksin või temale oma arvamust peale suruksin,” rääkis Tabivere Gümnaasiumi ja muusikakooli õpetaja Triin Saariste, kes on olnud Artur Aunapi õpetaja-juhendaja juba mitu aastat. Triin loodab, et andeka poisi hõbeselget sopranit häälemurre lähiajal ei ohusta ja ta vähemalt tuleval aastal veel konkurssidel osaleda saab.

15. märtsil Tallinnas toimunud Põhja-Eesti vahevoorult ja 16. märtsil Tartus peetud Lõuna-Eesti vahevoorult lähetati 21. aprilli aulakontserdile ja lõppvõistlusele kokku 35 väga heade vokaalsete võimetega poissi ja noormeest.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus