Meid on märgatud

Neljapäeval jõudis Kuremaal lõpule kümnes Jõgeva rahvusvaheline kabeturniir. Teist korda jagati sel mainekal turniiril ka 64-ruuduse kabe maailma karikavõistluste punkte. Taas oli kohal tugev mängijate seltskond, kelle seas kabetas koguni viis suurmeistrit ja viis rahvusvahelist meistrit.

Võistluse lõpetamisel jagati taas kiidusõnu korraldajatele ja siinsele ilule ning puhtusele. Suurmeistrid kinnitasid, et Jõgeva turniir on tänavu toimunud MK-etappidest tugevaim.

Turniiri lõppedes käis Rahvusvahelise Kabeföderatsiooni IDF-i president Vladimir Langin välja idee, et Jõgeva peaks korraldama järgmisel aastal senise rahvusvahelise turniiri asemel hoopis Euroopa meistrivõistlused. Tiitlivõistlused, mille sarnast Jõgevamaal pole toimunud ja ega neid Eestiski eriti sageli toimu.

See on suur väljakutse nii korraldajatele kui organisaatoritele, kaasa arvatud Jõgeva vallale, kes on olnud seniste turniiride üks suurtoetajaid.

Jõgeva kabeklubil eesotsas Ülar Poomiga on hetkel natuke mõtlemisaega, kas põnev ja austav väljakutse vastu võtta. Teine kandidaat EM-i korraldajamaaks on Itaalia, kuid IDF-i president eelistab Eestit, sest Jõgeval viimastel aastatel nähtub annab selleks kindlustunnet. Samuti on võitluspaigana muljet avaldanud Kuremaa loss.

EM-võistluste korraldamisõigus antakse riigile, kuid reaalseks läbiviijaks saab ikkagi üks klubi. Antud juhul siis Jõgeva Kabeklubi.

Põneva pakkumise loo moraal on selles, et väikest Jõgevat on kabemaailmas märgatud. See on ütlemata suur au ühele väiksele maakohale ning usutavasti võtavad Ülar Poom & Co selle pakkumise ka vastu. Paremat reklaami Jõgevale on raske välja mõelda.      

blog comments powered by Disqus