Mehed ja naised finaalis

Eesti meistrivõistluste poolfinaalmängud algasid Jõgeval laupäeval, mil Tähe naiskond kohtus Tamsalu EBEga. Mäng lõppes Tähe piigade 4:0 võiduga. Väravaid  lõid ründajad Kertu Ivanov, Anu Tammiku ja Kerttu Klaarman, kes kahe värava autorina tunnistati ka parimaks mängijaks.

?Selle ilusa võiduga tegime kingituse oma treenerile Margus Gussile, kellel oli nädalavahetusel sünnipäev,? ütles Tähe naiskonna liige ja eelmine kapten Marina Moshul.

            Pühapäevases poolfinaalmängus olid rivaalideks Tähe esindusmeeskond ja Saku Fortuuna. Tegemist oli teatavasti poolfinaalsarja kolmanda mänguga, mis tuli pidada sellepärast, et esimesest kahest mängust võitis ühe Tähe ja teise Fortuuna.

Mängu esimesel kolmandikul sai punase kaardi kogenud sportlane Raul Kivi. Tähe koduleheküljel avaldatud arvamuse põhjal aitas sellele kaasa vastasmeeskonna liikme hea näitlemisoskus. Teisel kolmandikul hakkas Tähet saatma edu. Väravat tabasid Alari Pagi ja Margus Guss. Viimasel õnnestus seda teha kahel korral.

Kolmandal kolmandikul läks Saku Fortunal aga korda oma seisu kahe värava võrra parandada. Raskeks ja pingeliseks osutunud mängu võitis siiski Tähe esindusmeeskond 3:2.  Parima mängija tiitli sai Veiko Raudsepp, kes meisterlikult Tähe väravat kaitses.

            ?Poolfinaali võitmist ja finaali jõudmist võib suuresti vedamiseks lugeda,? ütles esindusmeeskonna treener Marko Saksing.

            ?Tähe oli poolfinaalmängu teises kolmandikus igati tasemel, kuid esimeses ja kolmandas kolmandikus oli mäng, nagu öeldakse, käest ära. Tähe sportlased oskavad mängida, kuid peavad meistrivõistluste järjekordseks võitmiseks end kõvasti käsile võtma,? avaldas arvamust Tähe kauaaegne toetaja, osaühingu Juta&Kaido juhataja   Kaido Lehtla, kellel endal tugevad kogemused jäähokis ja teistelgi spordialadel.

Tähe suursponsor, ettevõtja ja omaaegne tippkorvpallur Priit Saksing ütles:

?Mulle meeldis poolfinaalis väga väravavaht Veiko Raudsepa mäng, mis aitas Tähe võidule tõsiselt kaasa. Et finaalivastasest tugevam olla, tuleb Tähe sportlastel kindlasti vältida seniseid vigu, sealhulgas rabedat mängu. Kui mõned väravad löödud ja juhtima asutud, ei pruugi veel võit käes olla, täie pinge ja tähelepanuga on vaja mängida lõpuni. 

Loodan väga, et finaalmängude ajal tuleb Tähele kaasa elama väga palju poolehoidjaid. Fännide toetus on meie saalihokimängijatele alati oluline stiimul ja energiaallikas olnud. Ettevõtjana olen valiis fännideklubi tegevust ka omalt poolt toetama, sest tean, kui vajalik see sportlastele on.?

            Finaalis on Tähe esindusmeeskonna vastaseks TTÜ. Eesti Saalihoki Liidu peasekretär Tõnis Teesalu märkis, et need kaks meeskonda on olnud finaalis ka paaril varasemal aastal, kuid tänavu osutus mõlemal sinna pääsemine üsna raskeks.

?Põnevusest pole tänavustel meistrivõistlustel puudust olnud, kusjuures kõige teravamad elamused ootavad tõenäoliselt alles ees,? prognoosis Teesalu.

            Saalihoki Eesti meistrivõistluste esimesed finaalmängud peetakse Virtuses laupäeval, 21. aprillil. Kell 15.30 kohtuvad Tähe naiskond ja Saku Fortuna, kell 18 ?vanad sõbrad? Tähe esindusmeeskond ja TTÜ. Finaalseeriat mängitakse ühe meeskonna kolmanda võiduni.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus