Meeskoor valmistub võistulaulmiseks

Võistulaulmine leiab aset 4. märtsil Tartus ning noorte meeskooridel tuleb seal esitada üks kohustuslik laul ning vastavalt kategooriale ühtekokku 10-12-, 8-10- või 7-8-minutiline kava.

“Meie otsustasime ära õppida A-kategooria kohustusliku laulu ehk Veljo Tormise “Astuge ette!”, sest see lihtsalt meeldis poistele rohkem kui B- ja C-kategooria kohustuslikud laulud, milleks on Mart Saare “Mu rannikmaa” ning Juhan Zeigeri “Õitse maa ja müha meri”,” ütles noorte meeskoori üks dirigente Maret Oja. “Ja mida selgemaks laul sai, seda rohkem ta poistele meeldima hakkas.”

Koos kohustusliku lauluga peab A-kategooria koori kava kestma 10-12 minutit. Arvestades, et koori koosseis on viimasel ajal kõvasti uuenenud ning et laagrisse said tulla vaid 11 lauljat, on enne võistulaulmist vaja veel kõvasti tööd teha.

“Kui tavaliselt saame kokku kahe nädala tagant, siis veebruaris tuleb hakata tunduvalt tihemini koos käima ? kui me Tartusse lolli mängima minna ei taha,” arvas Maret Oja.

Tema sõnul on koori nimekirjas praegu koos nn surnud hingedega kolmkümmend IX-XII klasside noormeest.

“Neid, kes koori alguse juures olid, praktiliselt enam alles jäänud pole, see-eest on palju üheksandate klasside poisse, kes veel mitu aastat kooris laulda saavad,” ütles Maret Oja. Peale tema juhendab koori endiselt mainekas Tartu dirigent Lauri Breede.

Kuigi laululaagris olid põhiliselt Maret Oja enda õpilased Jõgeva Gümnaasiumist, ei pidanud nad kolme oma kooli ruumides veedetud vaheajapäeva ei tüütuks ega ka kasutuks.

“Õhtuti oli neil ju lõbu laialt: nad said Viljandi piigadega kaarte mängida,” muigas Maret Oja, viidates sellele, et noorte meeskooriga ühel ajal olid gümnaasiumis laagris ka Viljandi noorteorkester ja -koor.

Aga põhiliselt tehti laululaagris ikkagi tööd. Ja võistulaumisel hästi esinemise nimel tehakse seda veel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus