Meeskoor Mehis Lõuna-Eesti meeskooride laulupäeval

Seekordne laulupäev oli mitmes mõttes eriline. Nimelt tähistati sellega Eestimaa ühe tuntuma koorijuhi Uno Uiga 80. juubelit ja ühtlasi ka Juhan Simmi 120. sünniaastapäeva. Tänavusel meeskooride laulupäeval laulsid esimest korda kaasa ka naiskoorid.

Pikk ja ilus kava

Lõuna-Eesti laulupäevi on kõikidel aastatel korraldanud Tartu Tiigi seltsimaja eesotsas Liidia Konsaga. Viimastel aastatel on jõutud juba Lõuna-Eesti piiridest välja kasvada, sest koore on lisandunud mujaltki ? Avinurmest, Tallinnast jne. Nii on lauljate arv kokku üsna suur, vaatamata sellele, et meeskoorid kipuvad üldiselt vananema ja koosseisud vähenema. Peaaegu kõikidel senistel laulupäevadel on olnud osalejate hulgas ka Jõgeva meeskoor. Enamasti on astutud kontserdikavas üles ka omaette võis koos sõpruskooriga Elvast. Tänavu jäi iseseisev ülesastumine asjaolude kokkusattumise tõttu ära, see-eest osaleti pikas, mitmekesises ja ilusas kontserdikavas koos meeskooridega Võrust, Räpinast, Viljandist, Haaslavast, Tartust, Elvast, Avinurmest, Karksi-Nuiast jm ning Tartu tuntuimate naiskooridega, segakooriga Tarbatu, Tartu poistekooriga ja puhkpilliorkestriga Tartu.

Kontserti alustati Mihkel Lüdigi lauluga “Koit” juubilari Uno Uiga juhatusel, mille vahele mahtus nii meeskooride kui ka naiskooride etteastumisi, lõpulaulud “Tuljak” ja “Tartu marss” kujunesid aga nais- ja meeskooride ühisesituses puhkpilliorkestri saatel tõeliselt võimsaks. Nagu ütles Mehise juhatuse esimees Heino Ilves, oli seekordse laulupäeva kontserdikava senistest üks pikemaid ja elamuslikumaid.

Juubelikontserdiks uutesse ülikondadesse

Meeskoori Mehis lauluta ei möödu enamasti ükski suurem üritus Jõgeva-mail. “Lähemal ajal pole eriti ühtegi nädalavahetust ette näha, mil esinemist ei oleks,” tunnistas Heino Ilves. 11. detsembril seisab aga ees järjekorras juba kolmas ühine advendikontsert koos Elva meeskooriga, sedakorda minnakse laulma Kodavere ja Alatskivi kirikusse.

Tuleva aasta märtsikuus kavatseb Mehis üles astuda oma 30. sünnipäeva tähistava kontserdiga. Ehk õnnestub saada selleks puhuks koorile ka uus vorm. Firma, kes on valmis õmblema hakkama, on leitud, riie ja tegumood valmis vaadatud, loodetavasti leitakse ka toetust linnalt, vallalt või mõnelt jõukamalt ettevõtteltki. “Ülikonnad on meil tõsine probleem. Praegune vorm on seitseteist aastat vana, mehed on seda püüdnud küll hästi hoida, aga ega vanast ikka uut tee, ja mis seal parata, aastad on teinud oma töö, paljud lihtsalt ei mahu enam endistesse ülikondadesse,” märkis Heino Ilves.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus