Meenutades Ants Saart

Ants Saar sündis Tartus ja tema lapsepõlv möödus isakodus Kärknas Lammiku külas Kangru talus. Kooliteed alustas ta Marama Mittetäielikus Keskkoolis ja jätkas Tartu 5. Keskkoolis. Alates IV klassist õppis ta Jõgeva Keskkoolis, kus tema pinginaabriks oli praegune Tartu Ülikooli Traumatoloogia ja Ortopeedia Kliiniku dotsent ja Päevakirurgia  Kliiniku Medey juhataja Aalo Eller, kellega Ants Saar suhtles kuni oma elu lõpuni. Hiljem omandas Ants Saar Moskvas juriidilise kõrghariduse.

   Nooruses tegeles Ants Saar jäähoki, jalgpalli, kergejõustiku ning võrk- ja korvpalliga. Juba 1966. a tuli ta Jõgeva Keskkooli

jäähokimeeskonna koosseisus Eesti koolinoorte meistriks. 1980. aastatel Rakveres elades mängis Ants samuti innukalt jalgpalli ja jäähokit. Hiljem töötas ta Raplas, Haapsalus ja Kuressaares.

2000. a septembrist oli Ants Saar Saaremaal Salme Põhikooli jalgpallitreener. 2002. aasta kevadel saavutasid tema jalgpallurid Kehras koolinoorte jalgpallivõistlustel häid tulemusi, mille eest Salme Põhikool autasustas teda tunnuskirja ja mälestusvimpliga.

2002. a juuni keskel sõitsid jalgpallurid Soome sõpruskohtumisele.

Soomest Kuressaarde naasnud, varises treener Ants Saar kokku ning ta viidi kohalikku haiglasse. Järgnes konsultatsioon Tallinna onkoloogiakliinikus, ent sellest polnud enam abi: 13. augustil 2002 kustus igaveseks kirgliku spordimehe Ants Saare eluküünal.

MALLE RANNE,
Eesti Spordimuuseumi teadur

blog comments powered by Disqus