Meeleolukad tudengipäevad selleks korraks läbi

Tänavused tudengipäevad olid vaiksemad ja rahulikumad kui tavaliselt. Oma rolli mängisid selles kindlasti ka sündmused Tallinnas. Kõigest hoolimata ei jäänud toimumata tudengipäevade trumpalad ? Karsumm ning naiste mudamaadlus. Ühtekokku toimus seitsme päeva jooksul 200 erinevat üritust.

Avapäeva, 25. aprilli suursündmuseks kujunes öölaulupidu, mille proove võis kuulda juba pärastlõunal. Õhtul kogunes Kassitoomele umbes 4000-pealine laulukoor, kus nii üliõpilasi, linnarahvast kui ka kaugemaid külalisi. Meeleolukas ühislaulmine kestis umbes kaks tundi.

Üks oodatumaid on kevadpäevadel naiste mudamaadlus. Küüni tänavale paigutatud mudaareenil võistles 30 neidu. Vapraimast vapraim maadleja oli taas Jõgevamaalt pärit neiu Erge Nugis, kelle põhiharrastus on siiski sumo.

Tudengipäevade tegusaim-meeleolukaim-lustilisem päev oli tänavu pühapäev, mil toimus “Karsumm”. Ühtekokku osales sellel 15 isetehtud õhusõidukit, üks nutikam ja geniaalsem kui teine. Paljud võistkonnad olid varasemast tuttavad, nad on osalenud mullu “Karsummil” või sügiseste tudengipäevade “Karbambusel”.

Tartu tudengitele olid seltsiks  tulnud ka Tallinna tudengid ning endised üliõpilased. Pärast vettemaandumist püüdsid vetelpäästjad karsumistajad kinni ning nad saadeti tünnisauna.

Mitmed võistkonna- ja lennukinimed olid inspireeritud hetkel aktuaalsetest teemadest, probleemidest ning ideedest. Otsiti superkangelast, tegutses lennufirma Iisi Z, kohale saabus kaugelt ookeani tagant McGayver ning meie kohalik loodusuurija Rein Maran.

Iisi Z võistkond, kes olid riietunud kollasesse-oranzi, sai Jägermeistri eriauhinna. “Iisi Z on odavlennufirma, mis hakkab tulevikus üliõpilasi Emajõe ühelt kaldalt teisele toimetama, kuna räägitakse sildade maksustamisest. Loomulikult tasuta!” oli kirjas võistkonnatutvustuses. 

Teine eripreemia kuulus kõige kuumema lennu eest võistkonnale “Midagi enamat kui lihtsalt sõprus”.

Eriauhinna sai võistkond Paju klubi, mis koosnes endistest üliõpilastest, kelle tudengiaastad jäävad mitmekümne aasta taha. Paju klubi liikmed võistlesid korraldajate lennukil.

Eriauhind kuulus ka Maranile ja McGayverile, kes valmistasid pealtvaatajate silme all 15 sekundiga lennumasina. Ehituseks kasutati “Tere” piima pakendeid, sest piimas on jõud, ning McGayveri teipi. Valmis sai raketilennutamistrampliin. Emajõkke lennutati selles haruldane roosa panda, keda Tartus kohtab vaid tudengipäevade ajal.

Publiku, zürii ja korraldajate lemmikuks osutus “Reaktor Dru?ba?. Lennuk oli väga osavalt meisterdatud, sest see oli ainus, mis vettemaandumise järel ühte tükki jäi.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus