Medalid ka juubelifestivalilt

Populaarne turniir püstitas juubeli auks uue osavõturekordi: koos vilistlasesindustega osales 35 võistkonda nii mandrilt kui ka Saaremaalt. Eriti populaarne on koolikorvpall võõrustajate vallas Suure-Jaanis, kust oli võistlustules koguni üheksa võistkonda. Jõgevamaad esindasid taas ainult Laiuse tüdrukud, kes suutsid nii kooli kui maakonda siiski väärikalt esindada.

Üheksa tüdrukutevõistkonna hulgas alistati mõlemad alagrupivastased: Vastse-Kuuste tulemusega 28:16 ja Suure-Jaani 36:7. Pääsemaks nelja parema hulka, saime kindlalt jagu ka Olustverest 41:10. Poolfinaali vastane, Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) rahvaliiga võitja Imavere oli juba kõrgemast klassist. Imet ei juhtunud: kaotasime tugevale vastasele 17:38. Pronksimäng kujunes kardetust ühepoolsemaks, Kolga-Jaani alistasime 33:6.

Laiuse tüdrukutele oli see juba kuues aasta järjest korvpallifestivalil medal võita. 2005. aastal oli see koguni kuldne. Teist nii stabiilset võistkonda tüdrukute hulgas ei ole. Tänavuses pronksivõistkonnas mängisid Diana Alits, Agne-Mai Aland, Silva Katit?eva, Liivika Sokk, Kadi Lille, Marleen Mägi, Merily Mägi.

Mis finaali puutub, siis seal suutsid Simuna tüdrukud teistkordselt Imaverest jagu saada ja nii jagasid selle hooaja paremad võistkonnad kaks magusat turniirivõitu ? EKSLi rahvaliiga ja korvpallifestivali oma ? sõbralikult omavahel.

Võitmatuks jäid ka Simuna vilistlasneiud. Viie vilistlasvõistkonna hulgas alistati kõik vastased, sealhulgas ka mullune võitja Laiuse 47:39. Meie vilistlased Evelyn Erikson, Kadri Aare, Mariliis Lepist, Liina Palm, Minna Kuslap ja Merilin Pärn said kaela hõbemedalid.

Kaheteistkümne poistevõistkonna hulgas krooniti taas võitjaks Kihelkonna, kes alistas finaalis Kolga-Jaani. Üheksa vilistlasesinduse seas aga saarlastel seekord võita ei õnnestunud, finaalis tuli neil tunnistada Alatskivi paremust.

 Lisaks põhi- ja vilistlasturniirile peeti ka traditsioonilised tähtedemängud tüdrukute vahel, treenerite ja poiste koondvõistkonna mäng, milles treenerid suutsid ikka veel paremad olla, ning Eesti meeste meistriliiga Rapla võistkonna neljaliikmelise esinduse kohtumine vilistlaspoiste koondvõistkonnaga, milles esimesed pidid alla vanduma.

Kuna tegemist oli juubeli-kokkusaamisega, siis  korraldati õpetajatele-treeneritele ning koolijuhtidele pidulik vastuvõtt, võistlejad said osa hiigelkringlist. Loodetavasti jätkub ürituse peakorraldajal Mart Saarel jõudu minna ka uuele kümneaastasele ringile.

VALLO VÄLJAOTS  

blog comments powered by Disqus