Medaleid Sindist ja Vilniusest

Jõgevamaa sangpommisportlased esinesid märtsi lõpus edukalt Eestimaa Spordiliidu Jõud meistrivõistlustel. Möödunud nädalavahetusel võisteldi aga niisama edukalt Leedu lahtistel meistrivõistlustel.

Jõu meistrivõistlused tõstmises ja sangpommi kahevõistluses peeti 23. märtsil Sindis. Jõgevamaa oli seal esindatud seitsme sangpommisportlasega. Kuni 18-aastaste noormeeste hulgas tuli Jõu meistriks Torma vallas elav Silver Simson, kes sai tõukamises kirja 130 ja rebimises 201 korda (kasutas 16-kiloseid tõstevahendeid). Ainar Aruväli, Silveri klassivend Mustvee gümnaasiumist, tuli samas vanuserühmas kolmandaks, saades tõukamises tulemuseks 92 ja rebimises 146 korda. Kui arvestada, et see oli Ainarile alles teine võistlus tema jaoks suhteliselt uuel alal, siis olid saavutatud tulemus ja koht igati kiiduväärsed.

Kuni 68 kg kaaluvate meeste hulgas oli parim Heino Põldoja Jõgevalt, kuni 95 kg kaaluvate meeste hulgas tuli aga Jõgevamaale suisa kolmikvõit: esikoha sai Palamuse spordiklubi esindav tartlane Martin Kalk, teise Andres Metjer Jõgeva vallast ja kolmanda Ülo Kuusk Palamuse vallast. Tulemustest väärib märkimist Andres Metjeri püstitatud isiklik rekord tõukamises — 115 korda (tõstis 36-kiloseid pomme).

Kaarepere neiul Eveli Pahurinil, kes seekord naisteklassis konkureeris, võistlus kahjuks ebaõnnestus. Rebimises oli ta küll 80 tõstekorraga parim, ent tõukamisel libises tal tõstevahend käest: pommi ettevalmistajad olid sanga töötlemise materjali valikul alt läinud. Nii et kahevõistluse kokkuvõttes tuli Evelil leppida neljanda kohaga.

Kokkuvõttes olid meie sangpommisportlased Pärnumaa järel ja Tartumaa ees maakondlikus arvestuses teised.

Möödunud laupäeval Vilniuses toimunud Leedu lahtistel meistrivõistlustel juunioridele ja veteranidele esindas Eestit seitse sangpommisportlast, neist neli Jõgevamaalt. Meesjuunioride hulgas võistelnud Silver Simson ja Ainar Aruväli tegid küll enda kohta korraliku tulemuse (Silver tõukas 111 ja rebis 50 korda, Ainar tõukas 70 ja rebis 40 korda ning mõlemad kasutasid 24-kiloseid tõstevahendeid), ent kuna neil tuli rinda pista neli-viis aastat vanemate noormeestega, siis ei õnnestunud neil auhinnakohtadele tõusta.

Naisjuunioride hulgas konkureerinud Siiri Univeril (Sindi) ja Eveli Pahurinil läks tunduvalt paremini: mõlemad tulid esikohale. Siiri võistles kuni 68 kg kaalukategoorias ja Eveli üle 68 kg kaalukategoorias. Eveli pidas maha väga tasavägise duelli ühe leedulannaga ja sai rebimises tulemuseks 134 kg.

Üle 60 aastaste ja enam kui 78 kg kaaluvate meesveteranide hulgas tuli Eestisse kaksikvõit: Ülo Kuusk oli 111 tõukamis- ja 240 rebimiskorraga parim ja Toivo Põldur Sindist sai teise koha. Kuni 49 aastaste ja üle 95 kg kaaluvate veteranide kategoorias tuli teiseks Endel Taro Tartumaalt. Ühtekokku tõi siis Eesti esindus Vilniusest ära kolm esi- ja kaks teist kohta.

“Võistlused toimusid Vilniuse sõjaväeakadeemia saalis ning olid ladusalt korraldatud. Peale meie oli Leedu lahtistel meistrivõistlustel külalissportlasi Lätist,” ütles Eesti Sangpommispordi Liidu president Ülo Kuusk, kellele kuuluva väikebussiga Leedus võistlemas käidigi. “Sel laupäeval seisavad ees Häädemeeste valla lahtised meistrivõistlused, aprilli lõpus leiavad aga Järva-Jaanis aset Eesti karikavõistlused sangpommi rebimises.”