Medaleid nagu küllusesarvest

Esimest korda Eesti noortekoondist esindanud Tabivere poiss Jarmo Andressoo osales Lätis Valmieras toimunud Balti noorte U-16 maavõistlusel kergejõustikus ning saavutas isiklike rekorditega kuulitõukes 16.08 ja odaviskes 53.46 kolmanda koha.

Nädalavahetusel Tallinnas peetud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus võitis odaviskes meistritiitli Jõgevalt võrsunud sportlane Mihkel Kukk, kes edukaimal katsel viskas oda 79,08 meetri kaugusele. Tallinna Tehnikaülikoolis õppiv Mihkel Kukk viskas esimesel katsel oda 74, 62, teisel 76, 87, kolmandal 76,06, neljandal 75, 96 ja kuuendal 79, 08 meetri kaugusele, mis tõigi talle sportlasekarjääri esimese Eesti meistritiitli. Kukel on võimalik ka Pekingi olümpiale pääseda, juhul kui keegi Rakveres sellel nädalavahetusel odaviskes olümpia A-normi ei täida, kuulub pilet Pekingisse Mihkel Kukele, kes praeguseks täitnud odaviskes B-normi.

Hiljuti tõi Põltsamaa maadlustreeneri Arved Külanurme õpilane Henri Kukke Põltsamaale esimese Euroopa meistritiitli. Nimelt võitis Kukke Poolas Krotoszini linnas korraldatud Euroopa meistrivõistlustel sumomaadluses esikoha.

Medaleid võitnud noorsportlased on tublilt esinenud. Jääb üle vaid loota, et nende sportlasetee jätkub ja nad on valmis pürgima edasi. Tõsi, siis juba kaugemal kodust. Aga iga kogemus on seda väärt.

22. juuli 2008

blog comments powered by Disqus