Mayeri tootmishoones põlesid pesupulbrikotid

Teisipäeva varahommikul põlesid Tabiveres Mayeri tehhis pesupulbripakid ja üks seade. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ning praegu jätkub töö tehases plaanipäraselt.

Lõuna-Eesti Päästekeskuse avalike suhete büroo teatel saadi 15. juunil kell 05.13 info, et Tabivere vallas Tabivere alevikus asuva Mayeri Industries AS tootmishoonest tuleb paksu suitsu. Sündmuskohale saadeti kokku kümme päästeautot Tabiverest, Palamuselt, Jõgevalt ja Tartust, Jõgeva operatiivkorrapidaja, keemiapäästevarustusega haagis Tartust ning kiirabibrigaad. Päästjate saabudes oli tootmishoone ruum, pakendamisruum ning valmistoodangu ladu paksu suitsu täis, päästetöid asus juhtima Jõgeva operatiivkorrapidaja. Suitsusukeldusvarustuses päästjad sisenesid ruumi, tuvastasid kiiresti tulekolde asukoha ning lokaliseerisid tule edasise leviku.

Selgus, et hoones olid süttinud üks seade ja pesupulbripakid, mis kustutati ning hoiti ära tule levik mõne meetri kaugusel asuvatele kemikaalide kanistritele. Tulekahju kustutati lõplikult kell 07.18.  

Tehases jätkub tavapärane töö</p>

Menetlusinspektori sõnul on esialgsel hinnangul tulekahju tekkepõhjus veetoru purunemine tootmisruumis, mille tõttu tekkis ühes seadmes lühis. See põhjustas ruumis väga kõrge temperatuuri ja kahjustada said seadme juures olnud pesupulbrikotid. Kogu tootmishoone sai tugevaid suitsukahjustusi. Tulekahjust andis märku hoones olnud automaatne signalisatsioon.

Mayeri Industries AS tehase juhi Arthur Vaheri sõnul pole nad suutnud kindlaks teha, mis tulekahju tekitanud veetoru lõhkemise põhjustas.

“Kui tulekahjust teatati, siis oli ikka hirm suur, sest hoones on mitmeid tuleohtlikke ja mürgiseid kemikaale,” tunnistas Vaher. Ka sündmuskohal avanenud vaatepilt polnud lootustandev, sest terve tehas oli paksu tossu täis. Siiski suutsid päästeteenistujad tulekahju likvideerida, nii et ükski tootmisseade kannatada ei saanud.

Tänaseks on Mayeris juba tavaline töörütm taastatud. “ Kustutustööde lõppedes avasime suitsuluugid ning panime ventilaatorid täisvõimsusel tööle ning tegelesime tootmisseadmete puhastamisega, kuid tavapärane töö sai üsna pea alata,” rääkis Vaher ning lisas, et tavapärast töörütmi segab veel tsehhi puhastamine, kuid tootmist sellegipoolest seisma ei panda. 

Suuri kahjusid ei tekkinud

Esialgu ei osanud tehase juht öelda, kui suurt rahalist kahju tuli ettevõttele tekitas. Lisaks põlenud pesupulbripakenditele sai kahjustada ka elektrisüsteem ning puhastamist vajavad veel tahmased laed ja seinad. Kuna elektrisüsteem vajab veel parandamist ning lisakulutusi tuleb teha ka tsehhi puhastamisele tahmast, siis selguvad kahjud alles mõne aja pärast. Esialgsel hinnangul pole rahalised kahjud Arthur Vaheri sõnul drastilised, kuid täpsem kalkulatsioon tehakse lähipäevil.

Kohale saabunud päästeteenistuse menetlusinspektori sõnul oli tegemist tavapärase õnnetusjuhtumiga,  tuleohutusnõudeid rikutud ei olnud. “See õnnetus oli mitmete halbade asjade kokkulangemise tagajärg. Tõenäosus, et selline asi sai üldse juhtuda, oli kaduvväike. Hea, et tulekahjule  nii kiiresti jälile saadi ja see ka kiiresti  likvideeriti,” sõnas Vaher.

iii

EILI KOTILA

blog comments powered by Disqus