Matk legendaarse Kuperjanovi partisanisalga radadel

Laupäeval toimus traditsiooniline Kuperjanovi retk mööda kunagise kuulsa partisanisalga radu, kus osales ca 300 matkajat.


Vooremaa toimetuse sekretär Kristel Õim lausus, et oli väga vahva matk, mille eest tuleb kiidusõnu lausuda korraldajatele. Puurmani mõisahoone juurest alguse saanud teekond kulges mööda talviseid kruusateid Tabiverre. Suure seltskonnaga teele asunud matkajad jagunesid teel olles oluliselt väiksemateks gruppideks.

Matkajatel hoidsid hoolega silma peal Kaitseliidu meditsiiniautoga kaasa sõitnud, kes vajadusel abi osutasid. Militaarse suunitlusega üritusele olid tulnud ka paljud Kuperjanovi pataljoni ajateenijad. Rajal oli palju lapsigi, kes kogu teekonna vapralt läbi kõndisid.

„Matkateekonna viimane osa oli päris väsitav, sest enamik matkajaid ei ole harjunud 23,9 kilomeetrist teekonda korraga läbi käima,“ rääkis Kristel.

Kristel koos oma sõbranna Eda Aasmaaga kontrollpunktide tegevustest osa ei võtnud. Esimeses kontrollpunktis võttis matkajaid vastu politseinike esindus koos maskott lõvi Leoga.

Kaitseliitlased pakkusid kontrollpunktides täpsuslaskmise võimalust ja muid tegevusi. Pakuti sooja teed, ühes ka pirukaid ning finišisse jõudnud matkajatel oli võimalus head seljankat süüa.

Soovijatel oli võimalus teha ühispilt koos „Julius Kuperjanoviga“. „Esimest korda sellisele retkele minevatel inimestel tasuks eelnevalt natuke trenni teha,“ ütles Kristel Õim. Aasta pärast oleks ta valmis taas selle teekonna ette võtma.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus