Mati Kepp kindlustab tagalat

Esimese liigutusena on Mati Kepp juba tööle võtnud uue pearaamatupidaja, kelleks sai Jõgeva linnavalitsuse endine pearaamatupidaja Maie Toots. Mustvee senine pearaamatupidaja lahkus Kepi kinnitusel omal soovil.

?Me oleme Maie Tootsiga ammused tuttavad ja tunneme teineteise tausta. Mu soov oli see, et saaksin siia tööle tugeva spetsialisti, et tagala oleks kindel. Ma ei saa linnapeana otsuseid vastu võtta, kui ei tea, milline on asjade seis täna, homme ja edaspidi,? ütles Kepp. Uus linnapea loodab Mustvee majandusasjad raamatupidaja-finantsisti abiga peagi parematesse rööbastesse saada.

?Üldiselt olen ma siinsete asjade seisuga juba kursis, kuid ühel või teisel päeval võib ikka veel ilmuda välja midagi ootamatut, mida pole planeeritud. Mul pole küll kombeks oma eelkäijaid arvustada, kuid võin öelda, et rahavoogude analüüsi pole siin seni olnud,? rääkis Kepp.

Sügisest tuleb Mustvee linnavalitsusse tööle ka uus majandusnõunik. Senine on juba pensionieas, kuid Kepp loodab tema jätkamist mittetäieliku tööajaga ja käsunduslepingu alusel.

Ei kommentaari!

Kepp nimetab seda Mustvee omapäraks, et siinsete inimeste temperament on keskmisest tuulisem.

Mustvee majandusasju kontrollib praegu ka majandusministeeriumi poolt kolmeks aastaks peale pandud saneerimiskava, mille üks autoritest on Mati Kepp ise.

?Ma suhtun sellesse nii, et mul on praegu nii isegi lihtsam toimetada. Kui aga Mustveel hakkavad kiiremini tekkima omad tulud ja me saame oma eelmiste aastate kohustused kiiremini kontrolli alla, siis on see saneerimiskava võimalik ka varem ära lõpetada,? rääkis  uus linnapea.

Uus arengu- ja haridusnõunik tuleb tema kinnitusel Mustveesse tööle juuni esimesest poolest, maanõunik alustab täiskoormusega tööd juuli keskel. Laias laastus loodab Kepp kaadriküsimused juba suveharjaks korda saada.

Raamatupidaja Maie Tootsi sõnul võttis teda tööle tulles vastu väga palju maksmata arveid ja muu hulgas tuleb tal ka lähiajal ministeeriumile esitada saneerimiskava aruanne, mida tegelikult oli vaja juba veebruari lõpuks.

Küsimustele, miks eelkäijad nii ebaratsionaalselt tegutsesid, vastas Mati Kepp: ?Ei kommentaari!?

Toots ja Kepp kinnitavad, et nad ei hakka vanu pingeid üles kruvima ega oma jõudu konfliktide peale kulutama. ?Me tahame edasi minna. Oli mis oli, me usume, et Mustveel hakkab paremini minema,? kinnitasid nad. Pearaamatupidaja arvates tuleb vaid senisest natuke täpsemini raha lugeda.

Maie Toots sõidab iga päev liinibussiga Jõgevalt Mustveesse tööle. Tema sõnul pole selles midagi imelikku, sest sõiduks kulub sama palju aega kui näiteks Lasnamäelt Tallinna kesklinna sõites. ?Kui ainult bussid ikka sõidaksid ja neid käigust ära ei võetaks,? ütles ta.

Usaldus on madal olnud

Linnapea Kepp on pidanud juba läbirääkimisi ka Jõgeva Majandusühistuga. ?Klaarisime üle-eelmisel nädalal kaupluse ehitamise teemat, sest seni oli teatud möödarääkimisi nii linna kui majandusühistu poole pealt,? kinnitas Kepp, kes usub, et järgmise aasta juunis läheb uues poes kauplemine lahti.

Uus linnapea on jõudnud kohtuda isegi Mustvee välisinvestoritega. Mati Kepp kinnitas, et OÜ Epitome on tõesti olemas ja ka kinnisvaraarendaja Ilona Josephson on täiesti reaalne isik.

?Kui volikogu märtsis nende esialgse detailplaneeringu tagasi lükkas, tuli meile kiri, et nad loobuvad,? rääkis Kepp. ?Peipsiäär on aga ju tühi. Kolm või viis aastat ? ja keegi tuleb siia ikka. Miks siis mitte nemad,? selgitas Kepp ja kinnitas, et on ise uurinud arendaja ja investorite ärilist tausta ning usub, et tegemist on õige asjaga.

?Interneti andmetel on neil kinnisvara Tallinnas ja Pärnus päris palju. Mustvees valmivad tänavu ka kaks kortermaja, kuigi see on eraldi äri ega puuduta linna,? selgitas Kepp.

Linnapea hindab OÜ Epitome seni astutud hea tahte samme. Lisaks rahale lasteaia katuse jaoks on välja pandud ka toetuspreemiad mõlema keskkooli parimatele õpilastele. Kepp usub, et asjad hakkavad liikuma paremuse poole. ?Teeme kordamööda üks ühe ja teine teise sammu. Tõtt-öelda on vastastikune usaldus Mustvee linna ja investorite vahel vahepeal ju päris madal olnud.?

Mustvee inimeste vahel pole vastuseisu

Mati Kepp lubas, et kuigi sündivus ei suurene lähiajal ka Mustvees, tema koole liitma ei hakka. ?Kuigi mõlema kooli õpilased saavad hästi läbi ja mingeid konflikte rahvuslikul pinnal meie linnas ei ole, on koolide liitmisest palju hädalisemaid töid,? ütles Kepp.

Viimase aja sündmused Tallinnas on Mati Kepi hinnangul Mustvee inimesi mõjutanud umbes samamoodi nagu näiteks Tartumaal. ?Ma olen Mustvee inimestele tänulik, et nad provokatsioonidega kaasa ei läinud. Tänan eriti selle noormehe ema, kes ei lubanud oma poja matusest teha poliitilist sündmust, kuigi seda üritati,” rääkis Mustvee linnapea.

Mati Kepp Dmitri Ganini matustel ei käinud, sest ta ei olnud perekonnatuttav ja polnud nendele matustele kutsutud.

?Venemaa konsul läks kindlasti ilma kutseta. Nagu ka paljud telekanalid, isegi RTL oli kuuldavasti oma taldriku üles pannud, Vene kanalitest rääkimata. Aga nad kõik pidid pettuma, sest siinmail on kogukondade segunemine toimunud juba mitusada aastat ja mingit tüli provotseerida ei õnnestunud.?

Mati Kepp tunnistas, et oli valmis ka 9. mail, et tuleb jälle mõni Venemaa delegatsioon. ?Ilmselt see matus näitas neile ära, et siit midagi saada ei ole. Konsul oli igatahes väga vihane,? muigas Mustvee linnapea. Kepp kinnitas, et politsei ülesanne on õige tapja välja selgitada, sest mängus on riigi prestiiz.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus