Maski kandmisel tuleb näidata eeskuju

Maski kasutamine tekitab ikka vastakaid arvamusi. Ühed peavad seda tüütuks ettevõtmiseks, teised kasutavad seda võimaluse korral igal juhul. Viimasel ajal on nii mõneski siseruumis toimuval üritusel pandud sildid, et maski kandmine on kohustuslik.
Kahtlemata on see mõistlik nõue, ent toimib vaid siis, kui inimesed ka päriselt maski kannavad. Ent kui näokate tõmmata nina või lõua alla, on sellest väga vähe kasu. Vastupidi: mustade kätega maski edasi-tagasi tõmmates võib juhtuda, et efekt on vastupidine ning soovitud kaitset lihtsalt pole. Seda kurvem, kui ka ürituste korraldajad või tervise eest kõnelejad ise maski valesti kannavad.
Maski kandmise kohustusse võiks tõsiselt suhtuda. Ja seda peaks tegema ka ürituste korraldajad, kellel on näokatte kandmisel väga suur roll. Miks peaks külaline end õigesti kaitsma, kui seda ei tee isegi ürituste eestvedajad? Arstid peavad maski kandma iga päev, et kaitsta end ja teisi, miks siis meie ei võiks enda ja teiste tervisesse sama suure pühendumusega suhtuda?
KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus